סגור

מושלת ניו יורק הכריזה מצב חירום: "שיעורי ההידבקות - כמו באפריל 2020"

מצב החירום ייכנס לתוקף ב-3 בדצמבר ויימשך עד 15 בינואר; בין השאר, הוא יאפשר למדינה לרכוש ציוד למאבק בקורונה, להגדיל את התפוסה בבתי החולים ולמצוא פתרונות למחסור בכוח אדם

מושלת ניו יורק, קאת'י הוקול, הכריזה על מצב חירום במדינה בשל העלייה בשיעורי ההידבקות בקורונה והאשפוזים. "אני מכריזה על מצב חירום במדינת ניו יורק כולה שיימשך עד 15 בינואר", מסרה.
לדבריה, שיעור ההידבקות בניו יורק עומד כעת על רמות שלא נרשמו מאז אפריל 2020, ומספר המאושפזים בבתי החולים נמצא במגמת עלייה כבר חודש ועומד על 300 מאושפזים חדשים ביום. "המדינה חייבת לנקוט גישה מתואמת כדי להבטיח שהתפוסה בבתי החולים ברחבי הניו יורק תעמוד בצרכים".

מצב החירום ייכנס לתוקף ב-3 בדצמבר ויאפשר למדינה לרכוש ציוד למאבק בקורונה, להגדיל את התפוסה בבתי החולים ולמצוא פתרונות למחסור בכוח אדם. הגדרת מצב החירום מאפשרת גם להגביל פרוצדורות לא חיוניות בבתי החולים.
"אנחנו ממשיכים לראות סימנים מדאיגים לעלייה בתחלואה בחורף המתקרב, ואף שזן האומיקרון עוד לא התגלה במדינת ניו יורק, הוא בוודאי יגיע", אמרה הוקול. היא המשיכה וקראה לתושבים להתחסן נגד קורונה, וציינה כי פחות מ-10% מהאוכלוסייה הבוגרת במדינה עוד לא התחסנה.
לפי הנתונים האחרונים, במדינת ניו יורק אובחנו ביום שישי 6,295 מאומתים חדשים ומספר המתים מהנגיף עמד על 28.

1 צפייה בגלריה
קורונה ניו יורק
קורונה ניו יורק
ניו יורק
(גטי)