סגור

מרחף מעל כולם: ג'ף בזוס יצטרף לשיגור הראשון של בלו אוריג'ין לחלל

המיליארדר הודיע שהוא צפוי להצטרף ל"טיול" בחללית הנוסעים הראשונה מסוגה של החברה שבבעלותו, המתוכנן לצאת לדרך ב-20 ביולי, יחד עם אחיו מארק. מערכת תיירות החלל של בלו אוריג'ין, ניו שפרד, מתוכננת לשאת עד שישה נוסעים וכבר הגיעה לגובה של יותר מ-340 אלף רגל. בזוס: "לראות את כדור הארץ מהחלל - זה משנה אותך"

ג'ף בזוס ייקח חלק בשיגור חללית הנוסעים הראשונה לחלל של חברת בלו אוריג'ין שבבעלותו, המתוכננת לצאת לדרך ב-20 ביולי, כך הודיע המיליארדר היום.
"אני רוצה להיות על הטיסה כי זה מה שרציתי לעשות כל חיי", אמר בזוס בסרטון שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו. אחיו של בזוס, מארק, יצטרף אליו, כמו גם הזוכה במכירה הפומבית שנערכה על אחד המושבים בטיסה. ההצעה הגבוהה ביותר עומדת על 2.8 מיליון דולר נכון להיום (ב') בבוקר, במכירה שאמורה להיסגר ב-12 ביוני.
2 צפייה בגלריה
ג'ף בזוס מנכ"ל אמזון בלו אוריג'ין
ג'ף בזוס מנכ"ל אמזון בלו אוריג'ין
ג'ף בזוס
(בלומברג)
"לא ציפיתי ממנו לומר שיהיה על הטיסה הראשונה", אמר מארק בזוס בסרטון. "איזו הזדמנות יוצאת דופן: לא רק לצאת להרפתקה הזאת, אלא גם לעשות את זה עם החבר הכי טוב שלי". מערכת תיירות החלל של בלו אוריג'ין, ניו שפרד, היא טיל שנושא קפסולה לקצה החלל, וביצעה עד היום יותר מ-12 טיסות ניסוי מוצלחות ללא נוסעים, כולל אחת באפריל ממתקן של החברה בטקסס.
ניו שפרד מתוכננת לשאת עד שישה נוסעים, ובניסויים הקודמים הקפסולה הגיעה לגובה של יותר מ-340 אלף רגל (יותר ממאה ק"מ). לקפסולה חלונות מסיביים שנותנים לנוסעים תצפית לנוף בזמן שהם מבלים מספר דקות ללא כוח משיכה, לפני שהקפסולה מתחילה לרדת חזרה לכדור הארץ. הטיל משוגר במצב מאונך, והרקטה שלו מתנתקת ממנו וחוזרת לנחיתה על מנחת בטון שנמצא בקרבת מקום.
2 צפייה בגלריה
בלו אוריג'ין חללית ג'ף בזוס נאס"א
בלו אוריג'ין חללית ג'ף בזוס נאס"א
חללית של בלו אוריג'ין
(NASA/Blue Origin)
חזרת הקפסולה מואטת על ידי מצנחים, לפני שהיא נוחתת במדבר. "לראות את כדור הארץ מהחלל, זה משנה אותך. זו הרפתקה, וזה עניין גדול עבורי", אמר בזוס. בזוס ייסד את בלו אוריג'ין בשנת 2000 ורכש את כולה בשנים שלאחר מכן, בעיקר באמצעות מכירת מניות אמזון.