$
תעשייה ופיננסים

ריצ'רד ברנסון: "וירג'ן גלקטיק תטוס לחלל בעוד כמה שבועות"

המיליארדר הבריטי, שנמצא במרוץ צמוד עם בלו אוריג'ין של מייסד אמזון ג'ף בזוס, אמר כי בשלב הבא הוא יטוס לחלל, "וזה יקרה בתוך כמה חודשים, לא שנים. מצפים לנו כמה חודשים מרגשים מאד"

שירות כלכליסט 11:4309.10.18
המיליארדר הבריטי ריצ'רד ברנסון מעריך כי חברת תעופת החלל שלו, וירג'ן גלקטיק, "קרובה עד מאד" לביצוע הטיסה הראשונה שלה לחלל. "אנחנו אמורים להיות בחלל כבר בעוד כמה שבועות, לא חודשים. בשלב הבא אני אטוס לחלל, וזה יקרה בתוך כמה חודשים, לא שנים", אמר מייסד ומנכ"ל וירג'ן בראיון ל-CNBC. "זמן לא רב אחרי השיגור הראשון נטוס לחלל עם אנשים, ככה שמצפים לנו כמה חודשים מרגשים מאד".

 

 

 

מוקדם יותר השנה הודה ברנסון כי וירג'ן גלקטיק נמצאת במרוץ צמוד עם בלו אוריג'ין של מייסד אמזון ג'ף בזוס לשגר את הנוסע המסחרי הראשון לחלל. היזם הבריטי משקיע בתיירות חלל מאז 2004 ובתחילה תכנן לטוס בעצמו לחלל עוד לפני חודש אפריל השנה. אך לאחר שעבר בחודשים האחרונים הכשרות כאסטרונאוט ואימוני כושר וכוח כבידה, הוא מאמין כעת שיהיה מוכן לטיסת הבכורה שלו בתוך כמה חודשים.

  

חללית unity של וירג'ין גלקטיק חללית unity של וירג'ין גלקטיק

 

בתשובה לשאלה האם הוא חושש שהביקוש לכרטיסים בכסף לטיסות החלל יהיה נמוך, ענה ברנסון: "בכל חדר נתון שיש בו 10 אנשים, 8 מהם לפחות ירצו לטוס לחלל אם היו יכולים להרשות לעצמם. לכן אני חושב שהשוק לאנשים שרוצים להפוך להיות אסטרונאוטים ולטוס לחלל הוא עצום. עלינו מוטל לייצר כמה שיותר חלליות כדי שנוכל לעמוד בביקוש".

 

בנוסף לברנסון ובזוס גם מייסד ספייס X אלון מאסק בקרב על שיגור אדם לחלל. בחודש שעבר חשפה החברה את זהות תייר החלל הראשון שהיא מתכוונת להטיס. מדובר במיליארדר היפני יוסאקו מאיזאוו (Yusaku Maezawa) . אולם הטיסה הזו מתוכננת לצאת לדרך רק ב-2023.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x