סגור

טייטל חדש ברזומה: החלטורה המפתיעה של אלון מאסק

מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות טסלה וחברת חקר החלל ספייס X צפוי להיכנס לכסא המגיש בתכנית המערכונים הוותיקה סטרדיי נייט לייב, שתשודר ב-8 במאי

אלון מאסק הולך להוסיף תואר לא שגרתי נוסף לקורות החיים שלו: מגיש תוכנית המערכונים הוותיקה סטרדיי נייט לייב.
מאסק, מנכ"ל יצרנית המכוניות החשמליות טסלה וחברת חקר החלל ספייס X אמור להשתתף בתוכנית המשודרת ברשת NBC בעוד שבועיים ב-8 במאי, כך לפי הודעה שפרסמה התוכנית בחשבון הטוויטר שלה.

1 צפייה בגלריה
אילון מאסק אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה
אילון מאסק אלון מאסק מייסד מנכ"ל טסלה
אלון מאסק מייסד ומנכ"ל טסלה
(צילום: גטי )

בהיותו של מאסק בעיקר איש עסקים זו בחירה לא שגרתית עבור התוכנית, אך מאסק עצמו הוא איש עסקים לא שגרתי. כך למשל, לאחרונה עדכנה טסלה את רשות ני"ע האמריקאית כי הוא מוסיף לעצמו את התואר "מלך הטכנו" (Technoking) לצד היותו מנכ"ל החברה, ובאופן כללי הוא נוטה להשתמש בחשבון הטוויטר הפעיל עד מאד שלו כדי לפרסם הצהרות, בדיחות, התקפות על רגולטורים ודעות נוספות. בכל זאת, זו לא תהיה הופעתו הטלוויזיונית הראשונה של מאסק. הוא כבר הספיק לככב בתפקיד עצמו בסדרות כמו המפץ הגדול, סאות'פארק, משפחת סימפסון וכן בסרט איירון מן 2. מאסק גם הופיע כמה פעמים בפודקאסט הפופולארי של ג'ו רוגן, כולל בפרק מספטמבר 2018 ממנו פורסם סרטון שלו מעשן מריחואנה. מניות טסלה נפלו בעקבות זאת.
באותה שנה הסתבך מאסק עם הרגולטורים בגלל ציוץ אחר שלו, שבו הכריז כי השיג מימון להפוך את טסלה לחברה פרטית. ברשות ני"ע (SEC) נקטו בצעדים נגד מאסק ובסופו של דבר הגיעו להסדר במסגרתו הוא אמור היה לצמצם את נוכחותו בטוויטר.
סטרדיי נייט לייב משודרת מאז 1975 ולרוב בוחרת בסלבריטאי מתחום הבידור כמגיש השבועי, אך עוד לפני מאסק הופיעו בתוכנית אנשי עסקים ופוליטיקאים, ביניהם ג'ורג' סטיינברנר, הבעלים של קבוצת הבייסבול ניו יורק יאנקיז, שהגיש את התכנית ב-1990, דונלד טראמפ ב-2004, יותר מעשור לפני שנבחר לנשיא ארה"ב כשעוד היה עסוק בתכנית הריאליטי שלו המתמחה. הוא הגיש שוב ב-2015 כשהתחרה על ראשות המפלגה הרפובליקנית לקראת הבחירות לנשיאות.