$
שווקי חו"ל

אלון מאסק הודיע לעולם שהחליט לקנות כלב - המשקיעים מיהרו לכשכש בזנב

מייסד טסלה, שידוע בחיבתו לדוג'קוין, הודיע הבוקר שרכש כלב מסוג שיבה אינו - גזע הכלבים שציור שלו מופיע על המטבע הקריפטוגרפי. הדוג'קוין מזנק ב-10% ל-6.1 סנט - נתח השוק הכולל של המטבע מגיע ל-7.8 מיליארד דולר

חדשות חוץ 10:4614.03.21

מייסד טסלה אלון מאסק, שעושה בחודשים האחרונים מאמצים מיוחדים להקפיץ את מחיר הדוג'קוין - המטבע שנחשב לאנדרדוג של שוק הקריפטו - עושה זאת שוב. הפעם, מכיוון קצת בלתי צפוי.

 

 

מאסק צייץ הבוקר (א') בטוויטר על החלטתו לרכוש כלב חדש. נכון, כשאדם קונה כלב, גם אם הוא אחד מעשירי העולם, זה לא עניין גדול. אבל כשמאסק עושה זאת - ורוכש "שיבה אינו" - גזע הכלבים היפני שמופיע על מטבע הדוג'קוין - זה כמובן מעורר מיד עניין ציבורי.

 

עם או בלי קשר, המטבע שזינק מתחילת השנה בכמעט 1,200% עולה היום בכמעט 10% לשווי הלא מזהיר של 6.1 סנט. בסך הכלל עומד השווי הכולל של המטבע על 7.8 מיליארד דולר.

 

 

 

הדוג'קוין התחיל בכלל כבדיחה: הוא נוצר ב-2013 בהתבסס על מם ה"doge" שהיה ויראלי בזמנו, ובו נראה כלב מסוג שיבה אינו. הלוגו של הדוג'קוין הוא, כאמור, כלב מסוג זה. מה שהתחיל כהלצה אומץ מאז על ידי קהילת המשקיעים.

 

פרט למאמציו של מאסק לקידום המטבע, עלייתו בשבועות האחרונים אירעה, בין היתר, הודות להתלהבות בקרב קבוצת רדיט שנקראת SatoshiStreetBets, המנסה להקפיץ את ערכם של מטבעות קריפטוגרפיים - בדומה לקבוצת WallStreetBets, העומדת מאחורי הנסיקה של גיימסטופ.

 

 

 

 

מאסק עצמו עשה מאמצים מיוחדים למען הדוג'קוין. בתחילת פברואר הוא צייץ למשל את המילה "כלב" (dog), ולאחר מכן המשיך בציוץ: “Dogecoin is the people’s crypto”. בתגובה זינק המטבע ביותר מ-50%.

 

הציוץ של מאסק על החלטתו לרכוש כלב הובילה כצפוי לגל של התייחסויות הומוריסטיות בטוויטר, שכלל בעיקר תמונות וסרטונים של כלבי שיבה אינו - לתפארת ההולכים על ארבע. באחד מציוצי המחווה למאסק הוא נראה ממריא לחלל בחללית של SpaceX יחד עם הכלב.

x