סגור

הודו דרשה, וטוויטר הסירה ציוצים נגד תפקוד הממשלה בקורונה

כ-50 ציוצים הוסרו ובהם "ראש הממשלה נרנדרה מודי איפשר לכל כך הרבה אנשים למות בשל הניהול הכושל". דובר טוויטר: "אנחנו רשאים לעשות זאת כשהציוץ מפר חוק מקומי"

טוויטר הסירה יותר מ-50 ציוצים שכללו ביקורת נגד האופן שבו מנהלת ממשלת הודו את משבר הקורונה בשטחה. המהלך בוצע לבקשת הממשלה - כך לפי דיווח באתר החדשות ההודי "מדינה נאמה" (MediaNama).


טוויטר הסירה את הפוסטים לאחר שממשלת הודו שיגרה לה ביום שישי האחרון צו דחוף הדורש לעשות זאת. עם הציוצים שצונזרו נמנים כאלה של חבר פרלמנט בהודו, שני יוצרי סרטים, שחקן ושר במדינת מערב בנגל, שבצפון מערב הודו.
"הודו לעולם לא תסלח לראש הממשלה נרנדרה מודי, שלא העריך נכון את סיטואציית הקורונה במדינה ואיפשר לכל כך הרבה אנשים למות בשל הניהול הכושל", נכתב באחד הציוצים המצונזרים. "בזמן שהודו עוברת משבר בריאותי, ראש הממשלה בחר לייצא מיליוני חיסונים למדינות אחרות".

2 צפייה בגלריה
הודו חיסון קורונה
הודו חיסון קורונה
חיסון קורונה בהודו. רק 1.5% מהאוכלוסייה חוסנה
(צילום: רויטרס)
דובר מטעם טוויטר מסר בתגובה, שהחברה יכולה למנוע מהמשתמשים בשירותיה לצפות בציוצים מסוימים במדינה מסוימת, אם אלה מפרים את החוק המקומי. עוד הוסיף הדובר, כי מחזיקי החשבונות קיבלו הודעה על כך שהתכנים נחסמו בתגובה לבקשה משפטית מטעם ממשלת הודו.
"כשאנחנו מקבלים בקשה משפטית תקפה, אנחנו בוחנים אותה על פי כללי טוויטר והחוק המקומי. אם התכנים אכן מפרים את כללי טוויטר, התוכן יוסר מהשירות", הסביר הדובר. "אם נקבע שהתוכן אינו חוקי בתחומי שיפוט מסוימים, אך אינו מפר את כלליה של טוויטר, אנחנו עשוים למנוע גישה לאותו תוכן בהודו בלבד. בכל המקרים, עדכנו את מחזיקי החשבונות באופן ישיר".

2 צפייה בגלריה
פוטו מנהיגים במסיכה קורונה ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי
פוטו מנהיגים במסיכה קורונה ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי
ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי
(צילום: איי פי)

אין זו הפעם הראשונה שטוויטר נכנעת ללחץ מצד הממשלה ההודית. במהלך מחאות החקלאים, בפברואר האחרון, חסמה החברה יותר מ-500 חשבונות. לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", החברה נאלצה לעשות זאת מאחר שעובדיה הסתכנו בעונש מאסר.
הודו נמצאת בעיצומה של הגל השני של הקורונה, ומספר הנדבקים והמאושפזים בה ממשיך לעלות. ביום שישי דיווחו הרשויות על יותר מ-340 אלף נדבקים חדשים – שיא עולמי חדש - ועל 2,624 מתים, זאת בעוד פחות מ-1.5% מאוכלוסיית הודו חוסנה עד כה.