$
חדשות טכנולוגיה

רוסיה: טוויטר תיקנס כי לא מחקה חומרים הנחשבים אסורים

הרשת החברתית נקנסה בכ-42 אלף דולר בטענה שלא מחקה תכנים בשורת נושאים כמו פורנוגרפיית ילדים ושימוש בסמים; טוויטר לא הגיבה, אך מוקדם יותר הביעה דאגה מפגיעה בחופש הביטוי

חדשות חוץ 14:4202.04.21

בית משפט ברוסיה הטיל היום (ו') קנס בסך 3.2 מיליון רובל (כ-42 אלף דולר) על רשת טוויטר בטענה כי לא מחקה חומר שנחשב לאסור על ידי שלטונות המדינה.

 

הרשויות ברוסיה מסרו בחודש שעבר כי האטו את מהירות הגלישה של טוויטר במדינה, וב-16 למרץ איימו על הרשת החברתית כי יפגעו בשימוש החופשי בה במדינה בתוך חודש. זאת לנוכח הביקורת שלהם על תכנים המתפרסמים בה הנוגעים לנושאים כמו פורנוגרפיית ילדים ושימוש בסמים.

 

לפי הודעת הרשויות מלפני כחודש, הרגולטור פנה לטוויטר בבקשה להסיר קישורים ופרסומים מעל 28 אלף פעמים מאז 2017. עוד נמסר כי רשתות חברתיות אחרות שיתפו פעולה יותר מאשר טוויטר בהסרת תכנים שמעודדים התאבדויות בקרב קטינים. המהלך של רוסיה נגד טוויטר דומה לצעדים שננקטו על ידי ממשלות בטורקיה ובהודו, שאף איימו לאסור בכירים בפלטפורמה.

 

מטוויטר לא נמסרה תגובה על פסיקת בית המשפט, אך מוקדם יותר מסרה שהיא מודאגת מהשלכות מעשי ממשלת רוסיה על חופש הביטוי. כן הכחישה את הטענות לפיהן היא מאפשרת שימוש חופשי בפלטפורמה שלה לקדם פעילות לא חוקית כפי שטענה הממשלה הרוסית.

 

 

 Credit: Shutterstock

 

x