$
תעשייה ופיננסים

התשובה של קרדיט סוויס לתלונות הבנקאים הזוטרים על עבודה קשה מדי - עוד כסף

הבנק השוויצרי יעניק בונוס של 20 אלף דולר לעובדים בדרגים הנמוכים של חטיבת ההשקעות ויעלה את שכר העובדים שאינם בדרג ניהולי. גל מחאת העובדים עקב תנאי העבודה התפשט לבנקים נוספים; מנכ"ל גולדמן זאקס הבטיח לעובדים: "נעשה הכל להקל עליכם"

חדשות חוץ 21:3924.03.21

קרדיט סוויס מצא פיתרון לבעיית העובדים המותשים שלו, ימים לאחר שסוגיית תנאי העבודה הבלתי אפשריים שלהם עלתה סוף סוף לסדר היום.

 

 

 

פעילות עסקית סוערת וחיבור מהבית שדורש זמינות מסביב לשעון הפך בשנה האחרונה את העבודה בבנקים להשקעות לקיצוניים עוד יותר מכפי שהם בדרך כלל – והתוצאה היא סבל של ממש, במיוחד לעובדים הזוטרים.

 

קרדיט סוויס הודיע היום (ד') לעובדים בדרגים הנמוכים של חטיבת ההשקעות, אלה שבתחילת דרכם ואלה שמעט ותיקים יותר, כי הם יקבלו בונוסים מיוחדים בסכום של 20 אלף דולר במזומן לכל אחד במהלך הרבעון השני של השנה.

 

במקביל הודיע הבנק שכל העובדים שאינם בדרג ניהולי יזכו גם להעלאת שכר. בתוכנית יש עוד חלק מעניין – הבנק השוויצרי החליט להקל על קוד הלבוש של העובדים כשהם ישובו למשרדים.

 

 

סניף של קרדיט סוויס סניף של קרדיט סוויס צילום: בלומברג

 

קרדיט סוויס, אחד מעשרת הבנקים המובילים בעולם ביעוץ וליווי עסקאות, מתמודד עם דיווחי עובדים על משברים וקשיים, שחוזרים על עצמם גם במוסדות פיננסיים אחרים – שבימים האחרונים מנסים בפעם הראשונה להתמודד עם הטענות ולפצות את העובדים.

 

"תנאי עבודה ברוטאליים בגולדן זאקס"

 

הבנקאים הצעירים שעובדים מסביב לשעון בחודשים האחרונים, העמוסים בעסקאות ובהנפקות, מתוסכלים גם מהעומס העצום וגם מכך שהם אינם מתוגמלים על העבודה הקשה.

 

בשבוע שעבר התלוננה קבוצת אנליסטים צעירים מגולדמן זאקס בסקר שערך הבנק כי חבריה  מתמודדים עם תנאי עבודה ברוטאליים, של כמעט 100 שעות עבודה בשבוע. העובדים דיווחו על חוסר בשעות שינה, על יחס לא סבלני מצד הבכירים ועל דעה כללית לא חיובית על הפירמה – 13 האנליסטים שהשתתפו בסקר דירגו את שביעות הרצון שלהם מהעבודה בציון 2 מתוך 10.

 

גולדמן זאקס גולדמן זאקס צילום: רויטרס

 

מיד לאחר שהסיפור בגולדמן זאקס התפרסם החלה תגובת שרשרת בחלק מהבנקים האחרים. בג'פריז העניקו לאנליסטים בדרגים מתנה לבחירתם – בין האופציות היו גם אופני כושר פלוטון ומוצרים של אפל. אתמול הודיעה מנכ"לית סיטיבנק ג'יין פרייזר כי היא אוסרת לקיים פגישות וידאו בימי שישי והסדירה חופשת חובה בכל הבנק.

 

מנכ"ל גולדמן זאקס עצמו התחייב להקל את הלחץ: "בעולם הזה של עבודה מרחוק, ההרגשה היא שצריכים להיות מחוברים 24 שעות שבעה ימים בשבוע. כולנו, העמיתים שלכם, המנהלים, ראשי המחלקות, אנחנו מודעים לכך... זה לא קל ואנחנו עובדים קשה כדי להקל את המצב".

x