$
קורונה

שינוי מדיניות בארה"ב: נוסעים מבריטניה יחויבו להציג בדיקת קורונה שלילית

בגלל המוטציה: החל מיום שני יחויבו נוסעים מבריטניה להציג בדיקת קורונה שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה; אם נוסע יסרב להיבדק, חברת התעופה תהיה חייבת למנוע ממנו לעלות על המטוס

שירות כלכליסט 09:2325.12.20

הממשל האמריקאי מתכוון לחייב את כל הנוסעים הנוחתים מבריטניה להציג בדיקת קורונה שלילית שנערכה עד 72 שעות לפני הטיסה, כך לפי הצהרה שפרסם המרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC).

 

התקנה החדשה תיכנס לתוקף ביום שני על רקע החשש למוטציה חדשה של נגיף הקורונה, המדבקת יותר מהנגיף המקורי. מדובר בשינוי של המדיניות לאחר שמוקדם יותר השבוע הממשל עדכן את חברות התעופה האמריקאיות כי אין בכוונתו לחייב בדיקות לנוסעים מבריטניה.

 

בשגרירות בריטניה בוושינגטון לא הגיבו על ההודעה.

 

"נגיפים משתנים ללא הרף באמצעות מוטציות, וניתוח ראשוני שנערך בבריטניה מצביע על כך שהמוטציה החדשה הזו עלולה להיות 70% מדבקת יותר מהגרסאות הקודמות", נמסר בהודעה.

 

 

שדה התעופה הית'רו שדה התעופה הית'רו צילום: רויטרס

 

לפי המדיניות החדשה, נוסעים הנוחתים מבריטניה צריכים להציג מסמכים כתובים של תוצאות בדיקת הקורונה (בעותק פיסי או אלקטרוני) בפני חברת התעופה. על חברות התעופה מוטלת האחריות לאשר את התוצאות השליליות לפני העלייה למטוס. אם נוסע יסרב להיבדק, חברת התעופה תהיה חייבת למנוע ממנו לעלות על המטוס.

 

מוקדם יותר השבוע הסכימו שלוש חברות תעופה הטסות מלונדון לנמל התעופה JFK בניו יורק - בריטיש איירווייס, וירג'ן אטלנטיק ודלתא - לבקשתו של מושל ניו יורק אנדרו קואומו לבדוק את הנוסעים.

 

לנוכח המשבר המתמשך, חברות התעופה כבר צמצמו משמעותית את הטיסות לבריטניה, ולשאר אירופה. 

x