$
קורונה

מודרנה מעריכה: "החיסון שלנו יעיל גם נגד המוטציה"

חברת התרופות האמריקאית הודיעה שבכוונתה לערוך ניסויים שיאששו זאת, ויבדקו את ההשפעה על מוטציות נוספות; לפי ההערכה, החלבון שאחראי על ההדבקה, זהה ב-99% לחלבון בשאר מוטציות הנגיף שנבדקו כבר במסגרת הניסוי לחיסון

שירות כלכליסט 09:1124.12.20

חברת התרופות מודרנה מסרה כי להערכתה החיסון שפיתחה נגד נגיף הקורונה יהיה יעיל גם נגד המוטציה, אך ציינה כי בכוונתה לערוך ניסויים לאשר זאת.

 

"בהתבסס על הנתונים שאספנו עד כה, במודרנה מעריכים כי התגובה החיסונית לחיסון של מודרנה תגן נגד מוטציות שונות של הנגיף שהתגלו לאחרונה בבריטניה", נמסר בהודעה שפרסמה החברה האמריקאית. "אנחנו נערוך ניסויים נוספים לחיסון בשבועות הקרובים כדי לאשר זאת".

 

 

עוד הוסיפו כי הם בודקים את היעילות של החיסון מול מוטציות שונות של הנגיף, אך להערכתם "האפקטיביות של החיסון תישמר גם נגדם". לפי מודרנה, חלבון ה-spike במוטציה החדשה, שאחראי על ההדבקה, זהה ב-99% לחלבון בשאר גרסאות הנגיף שנבדקו כבר במסגרת הניסוי לחיסון.

ניסוי של חברת מודרנה ניסוי של חברת מודרנה צילום: אי אף פי גטי אימג'ס

 

המוטציה עליה דווח בבריטניה נחשבת מדבקת יותר ב-70% ומתפשטת בקלות יותר גם בקרב ילדים. הוא התגלה בעקבות זינוק במקרי התחלואה בבריטניה בתחילת החודש, אך לפי ההערכות מתפשט כבר מאז ספטמבר. בשל התפשטות המוטציה בבריטניה, הודיעה הממשלה בסוף השבוע האחרון על שורה של הגבלות חדשות שיהיו בתוקף בחג המולד.

 

החיסון של מודרנה אושר בסוף השבוע על ידי ה-FDA בארה"ב, והצטרף בכך לחיסון המקביל של פייזר וביונטק, שכבר זכה לאישור שימוש החירום. לפי הדיווחים, ישראל צפויה לקבל חיסונים שיספיקו ל-3 מיליון איש.

x