$
קורונה

חברת לוגיסטיקה מאבו דאבי תאחסן ותפיץ 70 מיליון חיסוני קורונה

חברת אבו דאבי פורטס המפתחת נמלים ואזורי סחר, הודיעה כי תתגייס למאמץ העולמי ולשם כך הקצתה מחסנים מבוקרי טמפרטורה בשטח של 19 אלף מ"ר

שירות כלכליסט 20:5207.12.20

בשעה שיצרניות התרופות העולמיות מדווחות בזו אחר זו על ניסויים מוצלחים בפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, מדינות מתפנות להתמודד עם האתגרים הבאים: סדר הפצת החיסון לאוכלוסייה, ואבטחת מערך לוגיסטי שישנע בבטחה את מנות החיסון, הנדרשות לעתים לתנאי קירור קיצוניים. 

 

 

 

בשבוע שעבר הודיעה חברת אבו דאבי פורטס, המפתחת נמלים ואזורי סחר, כי תתגייס למאמץ העולמי. החברה התחייבה לאחסן ולהפיץ 70 מיליון מנות חיסוני קורונה ולשם כך הקצתה מחסנים מבוקרי־טמפרטורה בשטח כולל של 19 אלף מ"ר.

 

חיסון לקורונה חיסון לקורונה צילום: איי אף פי

 

 

מתקן האחסון הוא אחד מאתרי הלוגיסטיקה לתרופות הגדולים באזור, וביכולתו לאפסן תרופות בטמפרטורה של עד מינוס 80 מעלות צלזיוס. החיסון שפיתחו במשותף פייזר האמריקאית וביונטק הגרמנית דורש קירור של מינוס 70 מעלות צלזיוס. בשבוע שעבר הפכהבריטניה למדינה הראשונה שאישרה את הפצת החיסון, ובסוף השבוע הצטרפה אליה בחריין.

 

על פי דיווח של "גאלף ניוז", התשתיות המתקדמות של אבו דאבי פורטס יאפשרו לה להפיץ את החיסונים במהירות. "החברה ערוכה לשחק תפקיד מפתח מקצה אחד של שרשרת האספקה עד קצה השני, לרבות אחסון, אריזה והפצה של המוצר הרגיש הזה", אמר לעיתון האמירתי מוחמד ג'ומעה אלשאמסי, מנכ"ל החברה.

 

גם חברת התעופה אמירייטס שבסיסה בדובאי הודיעה כי יש בכוונתה לסייע במערך השינוע העולמי. "אנחנו עובדים על היכולת להעביר את חיסוני פייזר באמצעות מכלים ייעודיים במטוסים שלנו", אמר בחודש שעבר ל־CNBC טים קלארק, נשיא אמירייטס. "יש לנו את המקפיאים הדרושים והשליטה הלוגיסטית שתאפשר לנו להעביר את החיסונים לחלקים מסוימים בעולם שאחרים לא יכולים".  

x