$
קורונה

דיווח שוטף

שבדיה: 108 נדבקים חדשים ביממה האחרונה, המספר היומי הכי נמוך זה חצי שנה

איחוד האמירויות: עובדי הבריאות יקבלו חיסון סיני נגד קורונה; בכיר בתחום הבריאות בסין: חיסונים לקורונה יהיו זמינים בנובמבר; ביל גייטס: "אסור שרק המדינות העשירות יקבלו את החיסונים"; גרמניה: 1,407 נדבקים נוספים בקורונה אובחנו ביממה; הודו: מניין הנדבקים בקורונה מתקרב ל-5 מיליון; פקיסטן: אוניברסיטאות, מכללות ותיכונים חזרו לפעילות

כלכליסט ו-ynet 18:0815.09.20

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

 

18:06 - שבדיה: 108 נדבקים חדשים היום, המספר הכי נמוך ממרץ

 

בשבדיה התגלו היום 108 נדבקים חדשים בקורונה, המספר הנמוך ביותר מאז 13 במרץ. נתוני סוכנות הבריאות הלאומית השבדית הראו כי רק 1.2% מ -120,000 הבדיקות שלה בשבוע שעבר חזרו חיוביות.

 

על פי המרכז האירופי למניעת ובקרת מחלות, סך המקרים המצטברים של שבדיה במשך 14 יום הוא כיום 22.2 לכל 100,000 תושבים, לעומת 279 בספרד, 158.5 בצרפת, 118 בצ'כיה, 77 בבלגיה ו -59 בבריטניה, שכולם הטילו סגר באביב.

 

13:40 - איחוד האמירויות: עובדי הבריאות יקבלו חיסון סיני נגד קורונה

 

איחוד האמירויות נתנה אישור חירום לשימוש בחיסון לקורונה עבור עובדי הבריאות שלה. ניסויים משלב שלישי לחיסון תוצרת סין החלו במדינה ביולי וטרם הושלמו.

 

"החיסון יהיה זמין לגיבורי הקו הראשון שלנו שנמצאים בסיכון הגבוה ביותר להידבק בנגיף", כך הודיעה רשות ניהול המשברים והאסונות של הממלכה בטוויטר. הרשות אמרה שלא נצפו עד כה תופעות לוואי חמורות בניסוי, אשר נערך בהשתתפות 31,000 מתנדבים.

 

כ-140 חיסונים נמצאים בפיתוח ברחבי העולם, וכשני תריסרים נמצאים כעת בניסויים קליניים. מספר קטן עוד יותר הגיע לניסוי מתקדם משלב שלישי, אך אף אחד מהם לא הוכח עדיין כבטוח ויעיל לגמרי לשימוש.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

13:30 - בכיר בתחום הבריאות בסין: חיסונים לקורונה יהיו זמינים בנובמבר

  

וו גיז'ן (Lily Kuo) ראש תחום אבטחה ביולוגית במרכז הסיני לבקרת מחלות ומניעתן, אמרה כי היא מצפה כי חיסונים סיניים לקורונה יהיו זמינים לציבור בקרוב בנובמבר או בדצמבר.

 

בסין יש ארבעה חיסונים לקורונה בשלב האחרון של הניסויים הקליניים. לפחות שלושה כאלה כבר הוצעו לעובדים חיוניים במסגרת תוכנית שימוש בחירום שהושקה ביולי. וו גיז'ן, שלדבריו לא חוות תסמינים חריגים בחודשים האחרונים לאחר שנטלה בעצמה חיסון ניסיוני, לא ציין לאילו חיסונים היא מתייחסת.

 

יחידה של ענקית התרופות הממלכתית סין התרופות הלאומית התרופות (Sinopharm) ו- Sinovac Biotech הרשומה בארה"ב מפתחת את שלושת החיסונים במסגרת תוכנית השימוש בחירום של המדינה. חיסון רביעי שפותח על ידי CanSino Biologics אושר לשימוש בידי הצבא הסיני ביוני.

 

11:30 - רוסיה: 5,529 נדבקים בקורונה אובחנו ביממה האחרונה

 

ברוסיה אובחנו ביממה האחרונה עוד 5,529 נדבקים בנגיף הקורונה. בכך הגיע מניין הנדבקים במדינה מפרוץ המגפה ל-1,073,849 - הרביעי בגודלו בעולם. כמו כן מתו עוד 150 חולים, ומספר המתים מפרוץ המגפה הגיע ל-18,785. אתמול אובחנו ברוסיה 5,509 נדבקים ומתו 57 חולים.

 

 

11:00 - פקיסטן: אוניברסיטאות, מכללות ותיכונים חזרו לפעילות

 

אוניברסיטאות, מכללות ותיכונים חזרו לפעילות ברחבי פקיסטן הבוקר אחרי שהיו סגורים במשך שישה חודשים. זהו הראשון מתוך שלושה שלבי פתיחה מחדש של מוסדות חינוך עליהם הודיעה הממשלה לאחרונה. חטיבות הביניים יחזרו לפעול ב-23 בספטמבר, ואם הכל ילך כמתוכנן, בתי ספר יסודיים וגנים יחזרו לפעול ב-30 בספטמבר.

 

הממשלה פרסמה רשימה של אמצעי בטיחות שעל בתי ספר לאמץ, והזהירה שאי עמידה בהם עלולה לגרום לגל הידבקות חדש. האמצעים כוללים מסכות לתלמידים ולסגל בתי הספר, חיטוי מסודר של המוסדות, שמירת מרחק של שני מטר, והימצאות חומר לחיטוי ידיים בכל הכיתות.

 

מוסדות החינוך בפקיסטן סגרו את שעריהם ב-15 במרץ. עקומת הנדבקים ירדה מאז יולי וההחלטה על פתיחה מחדש מגיעה בנקודת זמן בה מספר מקרי המוות היומי הממוצע ירד אל מתחת ל-10, ומספר הנדבקים אל מתחת ל-500. אולמות אירועים במחוזות פונג'ב, סינד וחיבר פחטונקווה קיבלו גם הם אור ירוק לפתוח מחדש תחת מגבלות בטיחות נוקשות.

 

 

פקיסטן פקיסטן צילום: שאטרסטוק

 

09:30 - גייטס: "אסור שרק המדינות העשירות יקבלו את החיסונים"

 

המיליארדר הפילנטרופ ביל גייטס בטוח כי יימצא חיסון לקורונה ב-2021, ואולם הביע חשש כי הוא לא יהיה זמין לאוכלוסיות עניות, בעיקר במדינות מתפתחות.

 

 גייטס אמר כי הקרן שלו - שהשקיעה בשנים האחרונות מיליאדרי דולרים בתחום החיסונים, כולל בתחום הקורונה - בוחנת כיצד ניתן להבטיח כי החיסונים יגיעו למי שהכי זקוקים להם.

 

"אסור שרק המדינות העשירות יקבלו את החיסונים. חלוקה לא נכונה של חיסונים עלולה להביא למספר דרמטי של מקרי מוות נוספים", אמר.

 

כמה מדינות עשירות, בהן ארה"ב, יפן ובריטניה, הזמינו כבר כ-2 מיליארד מנות של חיסונים, הנמצאים בשלבי פיתוח ובדיקה. ואולם יש מאמץ בינלאומי להבטיח שגם למדינות עניות תהיה גישה לחיסון. 

 

 

ביל גייטס ביל גייטס ציעלום: אם סי טי

 

09:00 - גרמניה: 1,407 נדבקים נוספים בקורונה אובחנו ביממה

 

בגרמניה אובחנו ביממה האחרונה 1,407 נדבקים נוספים בנגיף הקורונה, ומניין הנדבקים המאובחנים מפרוץ המגפה עלה ל-261,762. כך עולה מנתונים שפרסם מכון רוברט קוך לבקרת מחלות בגרמניה. כמו כן מתו 12 חולים ומספר המתים הכולל הגיע ל-9,362.

 

בהודו אובחנו ביממה האחרונה 83,809 נדבקים חדשים בנגיף הקורונה. כך עדכן משרד הבריאות במדינה. זהו הנתון היומי הנמוך ביותר בשבוע האחרון. מפרוץ המגפה אובחנו בהודו 4.93 מיליון נדבקים, וככל הנראה ביממה הקרובה היא תחצה את הרף של חמישה מיליון. ביממה האחרונה מתו במדינה 1,054 חולים, ובכך חצה מספר המתים את רף ה-80 אלף.

 

 

 

x