$
קורונה

ה-WHO בוחן "ראיות חדשות" לפיהן נגיף הקורונה מתפשט באוויר

הודעת ארגון הבריאות באה בעקבות מכתב של 239 מדענים מרחבי העולם, שקראו לו לבחון את הנושא; אם אכן הנגיף יכול לעבור באוויר שלא באמצעות רסס הנוצר משיעול או התעטשות - יהיה צורך להחמיר את הוראות ההתגוננות, בעיקר בחללים סגורים

שירות כלכליסט 19:5907.07.20

ארגון הבריאות העולמי (WHO) הודה היום היום כי הוא בוחן "ראיות חדשות" שלפיהן נגיף הקורונה יכול להתפשט באוויר.

 

"אנחנו בוחנים את האפשרות של התפשטות באוויר כאחת הדרכים שבהן הנגיף יכול להדביק, בנוסף להתפשטות באופן טיפתי", אמרה ד"ר מריה ואן קרקוב, ראש מחלקת מחלות מתפרצות ב-WHO.  "נפרסם את מסקנותינו בשבועות הקרובים, והן יכילו את כל מה שידוע לנו בתחום הזה".

 

הודעת ה-WHO באה לאחר ש-239 מדענים מ-32 מדינות שלחו בסוף השבוע מכתב פתוח לארגון, בו קראו לתת יותר משקל בכל הנוגע להתפשטות באוויר של הנגיף. ואן קרקוב אמרה היום כי ארגון הבריאות נמצא בקשר עם קבוצת המדענים.

 

לפי הידוע כיום, נגיף הקורונה עובר באמצעות רסס הנוצר בעקבות שיעול או התעטשות. ואולם יש מומחים הטוענים כי הנגיף יכול להתפשט באוויר גם בעקבות שירה, דיבור בקול רם או נשימות עמוקות.

 

אם אכן הנגיף יכול לעבור באוויר, שלא באמצעות רסס - הרי שיהיה צורך להחמיר את הוראות ההתגוננות, בעיקר בחללים סגורים.

 

"גוף הראיות ממשיך לצמוח, ואנו מתאימים את עצמנו אליו", אמרה היום ד"ר סומיה סוומינתן, המדענית הראשית של ה-WHO. "אנו לוקחים זאת מאוד ברצינות. פרסום הנחיות לשמירה על בריאות הציבור הוא כמובן מטרתנו העיקרית". 

 

מריה ואן קרקוב מריה ואן קרקוב צילום: רויטרס

 

 

x