$
תעשייה ופיננסים

ארה"ב תמכור לסינגפור 12 מטוסי F35 תמורת 2.75 מיליארד דולר

מחלקת המדינה האמריקאית אישרה את העסקה, שצריכה לקבל את אישור הקונגרס. מכירות החמקן מהוות רבע מהכנסות לוקהיד מרטין בשנה

שירות כלכליסט 10:0110.01.20

מחלקת המדינה האמריקאית אישרה מכירה של עד 12 מטוסי קרב מסוג F35 וציוד נלווה לסינגפור, במחיר מוערך של 2.75 מיליארד דולר. המכירה עדיין זקוקה לאישור הקונגרס, כך אמרה היום סוכנות שיתוף הפעולה הביטחוני בוושינגטון. על העסקה מדווחת סוכנות רויטרס.

 

 

עיר המדינה האסייתית הקטנה הודיעה בשנה שעברה שהיא מתכננת לרכוש בתחילה ארבעה מטוסי F35 מחברת לוקהיד מרטין, עם אפשרות לרכישה של שמונה נוספים, בעודה מעוניינת להחליף את צי מטוסי ה-F16 המתיישן שלה.

 

"מחלקת המדינה קיבלה החלטה לאשר מכירה ביטחונית לסינגפור של עד 12 מטוסי F35... וציוד נלווה, תמורת מחיר מוערך של 2.75 מיליארד דולר", כך הודיעה הסוכנות, והוסיפה שהודיעה לקונגרס על המכירה האפשרית.

 

בנוסף מסרה מחלקת המדינה, שמכירה כוללת ציוד של חברת לוקהיד ויצרנית המנועים פראט אנד וויטני. גרסת F35B של המטוס מסוגלת לבצע המראות קצרות ונחיתה אנכית - מאפיינים הכרחיים עבור מדינה בעלת שטח יבשתי קטן כמו סינגפור.

 

 

מטוס החמקן, F35, של חברת לוקהיד מרטין מטוס החמקן, F35, של חברת לוקהיד מרטין צילום: בלומברג

 

 

הפנטגון הודיע באוקטובר שמחירי ה-F35 בשלוש השנים הקרובות יירדו ב-13%, מהלך שאמור לעודד מדינות אחרות לרכוש את המטוס. נכון להיום מכירות ה-F35 מהוות 25% מההכנסות השנתיות של לוקהיד.

 

סינגפור, שמחזיקה בתקציב הביטחוני הגדול מבין מדינות אסיה, היא לקוח פוטנציאלי חשוב עבור חברות נשק עולמיות, כיוון שהיא מעוניינת להשקיע בטכנולוגיות חדשות ולשדרג את הציוד שנמצא אצלה. כ-30% מסך ההוצאות של סינגפור ב-2019 מופנות לביטחון, הגנה ומיזמים דיפלומטיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x