שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

חשש שאלפים נהרגו בצונאמי באינדונזיה: תיעוד הגעת הגל הענק

מניין ההרוגים באינדונזיה זינק ל-832, וההערכות מדברות על אלפים שנספו מפגיעת הגל שנע לחוף ב-800 קמ"ש. החשש: רבים לכודים מתחת להריסות מלון שקרס. צפו במבט מרחפן על אזור האסון ובסרטון דרמטי: מביטים מרחוק בגל העצום - ותוך שניות הוא פוגע ולוקח את כל שנקרה בדרכו

ynet 09:4730.09.18

"צונאמי, צונאמי". גם בלי להבין אינדונזית, אפשר להבין בבירור את המתרחש בסרטון הדרמטי של רגע פגיעת הצונאמי באינדונזיה. בסרטון נראים הצלם ואחרים מביטים בגל האדיר המתפתח לאחר רעידת האדמה העזה, בזמן שהתנועה בכביש שמתחת נמשכת כסדרה.

 

 

הצלם מצביע לכיוון הים ויחד עם חבריו מתחיל להזהיר את כל הנוכחים: "צונאמי, צונאמי". אנשים מתחילים לעלות למקומות גבוהים, בניסיון למצוא מחסה, אבל כנראה שאיש מהם לא מתאר את עוצמת הפגיעה. פחות מדקה לאחר מכן שוטף הגל הענק את החוף ולוקח איתו את כל מה שנקרה בדרכו - בתים, מכוניות, תשתיות. בצילום נראים כמה בני אדם קופצים מעל גדרות ומנסים להימלט, אבל גורלם לא ברור.

 

 

 

 

בינתיים, מניין ההרוגים מהצונאמי ורעידת האדמה במדינה האסיאתית זינק הבוקר (א') ל-832, והרשויות צופות כי המספרים יעלו בצורה משמעותית ברגע שיתחדש הקשר עם האזורים המרוחקים במדינה, ההערכות במדינה מדברות כי אלפי בני אדם נהרגו באסון.

 

 

 צילום: ynet

 

 צילום: ynet

 

 צילום: ynet

 

 

 צילום: ynet

 

"ההערכה היא שכ-10 אלף פליטים מכונסים בחמישים נקודות שונות ברחבי העיר פאלו", אמר ראש ארגון החירום הלאומי. "אנחנו מתקשים בפריסת הכלים הכבדים שיסייעו לפינוי ההריסות ולאיתור הקורבנות והלכודים, כי רבים מהכבישים שמובילים לעיר נהרסו". הפצועים מטופלים באוהלים שהוקמו בשטחים פתוחים בעיר. בתמונות נראית שורה של גופות לאורך אחד הרחובות בעיר, חלק בתוך שקיות וחלק עם הפנים מכוסים בבדים.

 

 

 צילום: BNPB / HANDOUT

 

 צילום: BNPB / HANDOUT

 

 צילום: BNPB / HANDOUT

 

דובר ארגון החירום הלאומי אמר בתדרוך בבירה ג'קארטה כי אלפי בתים, בתי חולים, קניונים ומלונות נפגעו ונהרסו. בעקבות מפולות וגלים גבוהים, נהרסו הגשר המרכזי והכביש הראשי שמובילים לעיר. "הצונאמי גרר עמו מכוניות, בולי עץ, בתים - פגע בכל דבר שהיה ביבשה", אמר הדובר והוסיף כי לפני שהצונאמי הגיע לחוף הוא נע במהירות של 800 קמ"ש.

 

עשרות בני אדם עדיין לכודים תחת הריסות מלון בעיר, שהוכתה על ידי גלים בגובה שישה מטרים - זמן קצר לאחר שחוותה רעידת אדמה בעוצמה 7.5. בזמן שחומת המים התנפצה על החוף, ביום שישי בערב, היו מאות בני אדם שהתכנסו במקום במסגרת פסטיבל.

 

הצלב האדום הודיע שעובדיו ומתנדביו בדרכם אל האזורים שנפגעו. "יש לנו תקשורת מוגבלת עם העיר פאלו, אבל לא קיבלנו שום מידע מדונגאלה, וזה מדאיג מאוד כי יש שם יותר מ-300 אלף איש. זו כבר טרגדיה, אבל זה יכול להיות עוד גרוע יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x