• תפריט
תעשייה ופיננסים

האם תחנת החלל הסינית תתרסק מעל המזה"ת?

מדעני החלל סבורים כי תחנת החלל הראשונה של סין - טיאנגונג-1 - תיכנס בחזרה לאטמוספירה בשבוע האחרון של מרץ. בין האתרים הצפויים להתרסקות גם צפון ארה"ב, בדרום אפריקה או ניו זילנד

שירות כלכליסט 15:2508.03.18

מדענים זיהו את המקומות שבאחד מהם צפויה להתרסק תחנת החלל הסינית הכושלת, במהלך השבועות הבאים.

 

תחנת החלל, טיאנגונג-1 (Tiangong-1) או "הארמון השמימי", בת 8.5 הטונות, שוגרה ב-2011. אולם מאז שיגורה היא מתפרקת בהדרגה וב-2016 הודו הרשויות בסין כי תפקודי התחנה כושלים.

 

בהערכות העדכניות של מדעני חברת החלל הממשלתית האמריקאית איירוספייס קורפוריישן (Aerospace Corporation) נאמר כי על אף שבלתי אפשרי לחשב בדיוק מוחלט היכן תתרסק התחנה, הרי שישנם אזורים שבהם הסיכון גבוה יותר.

 

בין המקומות שזוהו כאתרי התרסקות אפשריים הם סין, המזרח התיכון, מרכז איטליה, צפון ספרד, מדינות צפון ארה"ב, ניו זילנד, האי טסמניה (מול חופה של מדינת ויקטוריה, בדרום-מזרח אוסטרליה), חלקים מאמריקה הדרומית ואפריקה הדרומית.

 

תחנת חלל סינית תחנת חלל סינית צילום: Youtube

 

במסלולה הנוכחי נותרת בינתיים טיאנגונג-1 בתוך קווי הרוחב 42.7 מעלות מצפון ו-42.7 מעלות מדרום.

 

מדעני החלל סבורים כי תחנת החלל הראשונה של סין תיכנס בחזרה לאטמוספירה בשבוע האחרון של מרץ או בשבוע הראשון של אפריל. סוכנות החלל של אירופה מעריכה חלון זמן רחב יותר ואומרת כי התחנה יכולה לרדת בין ה-24 במרץ ל-19 באפריל.

 

על פי דוח המדענים, הסיכוי לפגיעה מחלקי החללית קטנה בכפי מיליון מהסיכוי לזכות בלוטו הפאואר בול של ארה"ב. הם הוסיפו כי היה רק מקרה אחד ידוע של אישה שנפגעה מחלקי חללית אולם לא נגרם לה כל פציעה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x