$
בארץ

כחלון: "מביך לראות את העבודה מחרבת את הסיכוי של צעירים לדירה"

בנאומו בכנסת האשים הערב שר האוצר את המחנה הציוני ויש עתיד: "רכבתם לכנסת על גב המחאה, מעמד הביניים האמין לכם, ועכשיו אתם הולכים נגדו לבית המשפט?". המחנה הציוני: "כחלון מחפש אשמים בכישלון שלו בהורדת מחירי הדיור"

עמרי מילמן ואדריאן פילוט 22:5810.05.17

"משמעות הביטול של חוק מס דירה שלישית היא למנוע דירה מהזוגות הצעירים", כך אמר הערב שר האוצר משה כחלון בנאום בכנסת. זוהי התייחסותו הראשונה של שר האוצר להחלטת בג"ץ להעביר את הכדור לממשלה, שנתבקשה להגיב לאפשרות להחזרת חוק מס דירה שלישית לדיון בוועדת הכספים.

 

כחלון רואה בהחזרת החוק לכנסת מהלך שיוביל לביטולו הלכה למעשה, ומאשים את המחנה הציוני ואת יש עתיד (שהגישו את העתירה לבג"ץ) בניסיון לחסל את החוק, ובכך למנוע מהזוגות הצעירים את האפשרות להשיג דירה. "מביך לראות את מפלגת העבודה עומדת בבית המשפט ומנסה לשכנע את השופטים לקבל החלטה שמחרבת את הסיכוי של הזוגות הצעירים להגיע לדירה", אמר כחלון הערב בכנסת.

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: צביקה טישלר

 

 

"אני רואה את ההתנגדות של יש עתיד ומפלגת העבודה למס דירה שלישית ופשוט מסרב להאמין. יש כאן 3 שורות של חברי כנסת שרכבו לכנסת על גבי המחאה החברתית. מעמד הביניים האמין לכם ושלח אתכם לייצג אותו בכנסת ואתם הולכים נגדו לבית המשפט?! אתם הלכתם לבית המשפט בשביל לוודא שלזוגות הצעירים לא תהיה דירה לעולם. את החוק הזה דרשו הצעירים שיצאו לרחובות", הוסיף כחלון. "אתם מדברים על דורסנות של הליכי החקיקה בכנסת? אנחנו מגינים על הזוגות הצעירים מפני הדורסנות שלכם. אתם הולכים עם האנשים החזקים שיש להם 4 ו-5 דירות כי אתם פשוט מפחדים", הוא סיכם.

 

מוקדם יותר פורסם ב"כלכליסט" כי כחלון החליט שלא להחזיר את החוק לכנסת שכן הוא סבר כי החוק, בנסיבות הפוליטיות הנוכחיות – לא יעבור.

 

במחנה הציוני לא נשארו חייבים ומסרו בתגובה לאמירות הקשות שהטיח שר האוצר כחלון כי "כחלון מחפש אשמים בכשלון שלו בהורדת מחירי הדיור ובהשגת דיור לצעירות וצעירים. חוק מיסוי דירה שלישית, שבכלל לא נכנס לתוקף, הוא חוק שבקושי מתייחס לשולי בעיית מחירי הדיור ואין בו ולו קמצוץ השפעה על מחירי הדיור. יודעים זאת כל מומחי הנדלן ויודע זאת גם כחלון עצמו". "לכן" מסבירים במחנה הציוני "כחלון מצא בבג"צ הזדמנות לרדת מהעץ, ובמקום להחזיר את החוק לדיון מהותי וענייני בכנסת, הוא בוחר להאשים אחרים בכשלון המהדהד שלו. אנו מציעים לכחלון להתמקד בעבודה שלו ובמטרת העל של הורדת יוקר המחייה ומחוייבים לתמוך בכל מהלך שיוביל לפתרון אמיתי לציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x