$
בארץ

מיזוג ענק ייצור את חברת המשקפיים הגדולה בעולם בשווי של 49 מיליארד דולר

יצרנית המשקפיים האיטלקית לוקסאוטיקה, שבבעלותה מותגים כמו אוקלי וריי באן, ויצרנית העדשות הצרפתית אסילור יכריזו על המהלך היום. ליאונרדו דל וקיו, מייסד לוקסאוטיקה והאדם העשיר באיטליה, יחזיק ב-31% מהחברה המאוחרת

שירות כלכליסט 10:1816.01.17
לוקסאוטיקה (Luxottica) האיטלקית ואסילור (Essilor) הצרפתית הודיעו כי הגיעו להסכם מיזוג בשווי 46 מיליארד יורו (49 מיליארד דולר) שייצור מעצמה עולמית בתעשיית המשקפיים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס המתבססת על אנשים המקורבים לנושא.

 

ההכרזה הרשמית על העסקה צפויה להתפרסם עוד היום (ב'). היא תחבר בין לוקסאוטיקה, יצרנית המשקפיים המובילה בעולם שבבעלותה מותגים כמו אוקלי וריי באן עם אסילור, יצרנית העדשות המובילה בעולם.

 

לפי תנאי ההסכם, ליאונרדו דל ואצ'יו (81) המייסד של לוקסאוטיקה והאדם העשיר ביותר באיטליה יחזיק ב-31% מהחברה המאוחדת באמצעות חברת האחזקות המשפחתית שלו, דלפין. בעקבות זאת הוא יהיה בעל המניות הגדול ביותר בחברה. הוא יכהן כיו"ר החברה, בעוד שמנכ"ל אסילור, הוברט סאניירה (60) ישמש כסגן היו"ר.

המקורבים תארו את ההסכם כ"מיזוג בין שווים". ללוקסאוטיקה שווי שוק של 24 מיליארד יורו, בעוד ששווי השוק של אסילור עומד על 22 מיליארד יורו, כך שלחברה החדשה יהיה שווי של 46 מיליארד יורו. ההכנסות המצרפיות של שתי החברות עמדו על 16 מיליארד יורו ב-2015, וביחד הן מעסיקות בסביבות 140 אלף עובדים.

לפי אחד המקורבים, המטה של החברה יהיה בפריז והיא תיסחר בבורסת פריז.

 

 צילום: shutterstock

 

שוק המשקפיים נחשב לאחד השווקים המתפתחים במהירות הגדולה ביותר. שווי השוק עמד על 100 מיליארד דולר ב-2015, כך לפי חברת המחקר האמריקאית גרנד ויו. השוק צפוי להמשיך ולהתרחב בקצב מהיר בשנים הקרובות, על רקע הזדקנות האוכלוסייה והגברת המודעות לטיפול בעיניים ובעיות ראייה. אמריקה הלטינית ואסיה נתפסות כמנועים המרכזיים לצמיחה.

 

ליאונרדו דל וצ'יו. יחזיק 31% מהחברה המשותפת ליאונרדו דל וצ'יו. יחזיק 31% מהחברה המשותפת

 

 

מתוך 7.3 מיליארד האנשים החיים בעולם, ל-63% יש צורך בטיפול בבעיות ראייה. עם זאת, רק 1.9 מיליארד משתמשים במשקפיים, עדשות או עברו ניתוח. לפי ההערכות, יותר מ-2.5 מיליארד אנשים עדיין זקוקים לטיפול, בעיקר באסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית. במקביל, הנזק כתוצאה מחשיפה לקרני שמש הפכו את משקפי השמש מפריט אופנתי לפריט חובה בקרב רבים ממעמד הביניים. בהתאם, בחברת המחקר יורומוניטור מעריכים כי התעשייה תצמח בשיעור שנתי של 2.5% בין 2015-2020.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x