$
כלכלה ומדיניות

באפט תוקף את טראמפ: "קוף היה משיג ביצועים טובים יותר"

המיליארדר שהתייצב לצד הילארי קלינטון כבר בתחילת מערכת הבחירות תקף את המועמד לנשיאות. מה ענה לו טראמפ?

שירות כלכליסט 17:5302.08.16
וורן באפט השתתף אתמול (ב') בעצרת בחירות לצידה של הילארי קלינטון, המועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית. בעצרת, שהתקיימה בנברסקה, קרא באפט המיליארדר למועמד המפלגה הרפובליקנית דונלד טראמפ לפרסם את הצהרות המס שלו ופקפק ביכולותיו העסקיות.

 

באופן מסורתי המועמדים לנשיאות בארה"ב מפרסמים את הצהרות המס שלהם, אולם טראמפ טען כי אינו יכול לעשות זאת עד להשלמת ביקורת המס של רשות המסים.

 

"יש לי חדשות בשבילו", אמר באפט. "גם הצהרות המס שלי נמצאות תחת ביקורת, ואני אשמח להיפגש איתו בכל מקום ובכל זמן לפני הבחירות. אני אביא איתי את הצהרות המס שלי, והוא יכול להביא את שלו...וניתן לאנשים לשאול אותנו שאלות על הפרטים", הכריז באפט, שהוסיף כי טראמפ "מפחד" מהבוחרים, ולא מפקידי המס.

 

בתגובה מסרה דוברתו של טראמפ, הופ היקס כי "כפי שידוע, טראמפ בעיצומה של ביקורת שגרתית".

 

באפט, שידוע כתומך מלהב של קלינטון לקראת הבחירות שיתקיימו ב-8 בנובמבר, התייחס גם למוניטין של טראמפ כאיש עסקים ממולח. לדבריו, "טראמפ הפסיד כסף כשהפך את החברות שלו לציבוריות". באפט התייחס להנפקה ב-1995 של המלונות ובתי הקזינו של טראמפ בבורסה בניו יורק. לפי באפט, "החברה הפסידה כסף עבור כל שנה בעשור הבא. קוף היה יכול להשיג ביצועים טובים משל החברה של טראמפ".

וורן באפט בעצרת הבחירות של הילארי קלינטון בתיכון באומהה. "החברה של טאמפ הפסידה כסף בכל שנה" וורן באפט בעצרת הבחירות של הילארי קלינטון בתיכון באומהה. "החברה של טאמפ הפסידה כסף בכל שנה" צילום: רויטרס

 

באפט דיבר במשך 30 דקות לקהל הנלהב של 3,100 אנשים, באירוע שנערך בבית ספר תיכון באומהה. קלינטון עמדה לצידו לאורך האירוע.

 

באפט ניצל את הבמה גם כדי להשיק יוזמה שמטרתה לוודא שאנשים ילכו להצביע, ואף התחייב כי יקח לקלפיות לפחות 10 אנשים שמתקשים להגיע לקלפיות. "אני הולך לעסוק בזה במשך כל יום הבחירות, אמר. "אצטלם לסלפי ואעשה כל מה שנדרש". הוא הצהיר כי מטרתו היא שבמחוז שכולל את אומהה, עיר מגוריו, יירשם שיעור ההצבעה הגבוה ביותר במדינה.

 

"וורן ואני נרקוד ביחד ברחובות אומהה", התחייבה בתגובה קלינטון. "אולי אם יהיה לנו מזל, הוא ילבש שוב את תחפושת אלביס שלו".

 

"באפט לא ממש מעניין אותי"

טראמפ לא נשאר חייב לבאפט וענה לו בראיון לרשת הטלוויזיה פוקס: "באפט לא ממש מעניין אותי. היה לי תזמון מעולה בעסקים שלי - עשיתי הרבה כסף באטלנטיק סיטי. אני איש עסקים", אמר המועמד לנשיאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x