$
משפט

"גם טראמפ פשט את הרגל - והוא הולך להיות נשיא ארה"ב"

רגע לפני ההכרעה בעניין פירוק אור סיטי נדל"ן ענבל אור קוראת לנושים שלא לשתף פעולה עם המפרק, אלא להגיע איתה להסדר חלופי: "הדרך היחידה של הנושים לקבל את הכסף היא להגיע לפגישה איתי"

שירות כלכליסט 21:4429.07.16

"אני ממש לא הולכת לאבד את החברה שלי. את מדברת עם ענבל אור, אשת עסקים מצליחה. הקמתי את החברה שלי במשך 11 שנה, ניהלתי אותה ביד רמה. מסרנו מאות יחידות דיור להרבה מאות זוגות צעירים באזור המרכז", כך אמרה הערב (ו') יזמת הנדל"ן ענבל אור בראיון לתוכנית אולפן שישי בערוץ 2 - רגע לפני ההכרעה בעניין פירוק אור סיטי נדל"ן.

לשאלה כיצד תעמוד בחובות של יותר מ-100 מיליון שקל, השיבה אור: "החובות מסתכמים בסכום של 50-60 מיליון שקל. גם בצד החובות יש צד של זכויות, ולחברה וגם לי באופן אישי יש הרבה מאוד נכסים שעולים פי כמה וכמה על ההתחייבויות".

 

המפרק עו"ד איתן ארז, בבית המשפט המחוזי המפרק עו"ד איתן ארז, בבית המשפט המחוזי צילום: שאול גולן

 

כאשר נשאלה אור אם היא יכולה לכסות את אותן התחייבויות היא ענתה: "בוודאי. יש למעשה שלוש אפשרויות - אפשרות אחת היא פירוק, והיא הגרועה ביותר... אנשים יראו מעט מאוד מכספם בעוד הרבה מאוד שנים. אפשרות אחרת היא הבראה. בתהליך כזה אפשר להבריא את החברות ואפשר לקחת אותן קדימה. האפשרות השלישית שלנו ולשם אני שואפת להגיע - אני ענבל אור יזמתי פגישת נושים ביום ראשון ב-19:00 בערב בבית ציוני אמריקה, ואני קוראת לכולם לבוא, על מנת להגיע להסדר. לשם אני מכניסה גם את כל נכסי הפרטיים על מנת שהנושים יקבלו את כל כספם"

 

לאחר שנשאלה על כך שבראיון האחרון שלה אמרה שתחזיר את כל הכסף לנושים עד השקל האחרון, היא השיבה: "אני עדיין עומדת על כך, אבל מה קרה - יום אחד בנק עוצר הכל, את כל האשראים. אין חברה ככל שתהיה חזקה, אף אחד לא יכול לעמוד בזה. אני חזקה. אני אשת עסקים. אני החזקתי את הדבר הזה. אני ניהלתי אותו, וזו מלחמה, וזה להקים הכל מחדש - יועצים, רואי חשבון, עורכי דין שמלווים אותך בכל התהליך, וזה תגובות ובקשות בבתי משפט".

 

אור סירבה להשיב אם היא יכולה למשוך כסף מהכספומט, והדגישה כי היא שולטת בעניינים. היא טענה כי תוכל להגיע להסדר עם הנושים היות שהיא "לוקחת את כל הנכסים הפרטיים שלי ומכניסה אותם פנימה. יש לי נכסים בעשרות מיליונים".

 

כשאור נשאלה כיצד תוכל לשקם את חברת הנדל"ן שלה הפועלת בתחום שכל כולו בנוי על אמון, לאחר שהמוניטין שלה ירד לטמיון, היא השיבה: "המאבק שלי עדיין לא הסתיים. הולך להיות נשיא ארה"ב שפשט רגל כמה פעמים. בסופו של דבר אני נמצאת כאן. מאוד חזקה ושולטת בענייני. כל האנשים שיגיעו לפגישה שיזמתי ביום ראשון יראו את כספם. מי שיילך למפרק יראה מעט מאוד ובעוד הרבה מאוד שנים. את ענבל אור אי אפשר לאבד. אני בסופו של דבר מסרתי דירות, מסרתי מאות דירות, מסרתי בניינים. גם לפרויקט שכשל החזרתי את כל הכספים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x