שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

משרד השיכון: 19 אלף נרשמו להגרלת מחיר למשתכן בראשל"צ; סיכויי זכייה: 1:50

במקביל הציג שר הבינוי והשיכון יואב גלנט את המערכת החדשה לניהול כלל הפרויקטים של המשרד, כשהבולט בהם הוא מחיר למשתכן

אביב גוטר 13:1920.07.16

משרד הבינוי והשיכון השיק היום מערכת חדשה לניהול כלל הפרויקטים של המשרד, כשהבולט בהם הוא מחיר למשתכן, לצד התנהלות שיווק יחידות דיור ברחבי הארץ. "מתנהלים למעלה מאלף פרויקטים במקביל תחת משרד הבינוי והשיכון", אמר השר יואב גלנט. "אנחנו רוצים להוביל לקיצור משמעותי בתהליכי התכנון והבנייה, משרטוט ועד אכלוס ואנחנו מקווים לקצר את משך הזמן מ-15 שנים ל-5 שנים בלבד"

 

 

 

נתונים על פרויקט מחיר למשתכן מתוך המערכת החדשה כבר נחשפו. כך, עד כה נרשמו להגרלה מחיר למשתכן בראשון לציון למעלה מ-19 אלף זכאים. בשלב הזה הוצאו להגרלות 396 יחידות דיור מתוך כ-1000 שנסגרו עם קבלנים בשכונת גבעת הרקפות, מה שמשקף נכון לעכשיו יחס זכייה של 1:50 (2%) עוד בטרם נסגרה ההרשמה להגרלות, אשר צפויה להיסגר בעוד כעשרה ימים.

 

 

אירוע המכירות של פרויקט מחיר למשתכן בלוד. מקווים לצפות ביקושים אירוע המכירות של פרויקט מחיר למשתכן בלוד. מקווים לצפות ביקושים צילום: עמית שעל

 

לדברי השר גלנט, "הנתונים מאפשרים לנו ללמוד את התנהגות הקונים ולייצר מידע חדש על ההיצע, בקצב הולך וגובר של שיווק דירות". הוא התייחס בכך לקושי לצפות הרשמה להגרלות ומכרזים, בשל היעדר ביקוש.

 

 

עוד זרז ליישום תהליכי ארגון הנתונים היה המחדל בראש העין, שם 4 שנים לאחר השיווק הדיירים לא יכלו להתאכלס בבניינים החדשים בשכונת אפק. לדברי מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון אשל ארמוני: " כשניתחנו את ראש העין הבנו כי לא מדובר במקרה חריג. זוהי דוגמא לתפיסת ניהול שלא מספיק מקצועית, יסודית ומחודדת. כשאתה פורט את זה אתה רואה שהתכנון חלקי והמידע הוא מידע חסר. לא יודעים להגיד מתי, כמה, מה בדיוק ההתחייבויות של כל אחד מהצדדים, מי אחראי על מה ואין תהליכי עבודה ברורים ושפה אחידה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x