שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

מסמכי פנמה

בני שטיינמץ היה הבעלים של אחד מבתי הזיקוק הגדולים במזרח אירופה

מסמכי פנמה קושרים בין המיליארדר הישראלי לחברת קש שהתאגדה בקפריסין. לפי הדיווח, החברה שימשה את שטיינמץ להשתלט ב-2006 על בית הזיקוק ראפו אונסטי ברומניה. שטיינמץ מכר את החברה מאוחר יותר לאיש עסקים רוסי, יעקב גולדובסקי. מטעמו של שטיינמץ נמסר: חברת BSG או בני שטיינמץ לא היו אף פעם, במישרין או בעקיפין, קשורים בשום דרך לפרויקט בית זיקוק ברומניה

שירות כלכליסט 20:2805.04.16

מסמכים שהתפרסמו בהדלפת הענק ממאגר המידע של פירמת עורכי הדין הפנמית מוסאק פונסקה קושרים בין המיליארדר הישראלי בני שטיינמץ לחברת קש שהתאגדה בקפריסין.

 

בני שטיינמץ בני שטיינמץ

 

אתר המגזין פורבס ציטט את אתר החדשות "רומניה אינסיידר", שדיווח כי שטיינמץ הוא הבעלים האמיתי של החברה הקפריסאית רגלאם אוברסיז (Raglam Overseas), שבא כוחה הוא אזרח ישראלי-אוקראיני בשם אורי ביידר. במסמכים שנחשפו נכתב כי רגלאם אוברסיז הוקמה ב-2003 כשלוחה של BSG Resources שבבעלותו של שטיינמץ.

לפי הדיווח, החברה שימשה את שטיינמץ להשתלט ב-2006 על בית הזיקוק ראפו אונסטי ברומניה, שהוא אחד מבתי הזיקוק הגדולים במזרח אירופה. החברה הקפריסאית החזיקה בראפו אונסטי עד שנת 2009.

 

שטיינמץ מכר את ראפו אונסטי לאיש העסקים הרוסי יעקב גולדובסקי, שמשכן ב-2011 את כל נכסי החברה כנגד הלוואה של 150 מיליון דולר מהבנק הרוסי VTB. בשנה שעברה הודיע גולדובסקי כי הוא מעמיד את בית הזיקוק למכירה.

 

מטעמו של בני שטיינמץ נמסר: חברת BSG או בני שטיינמץ לא היו אף פעם, במישרין או בעקיפין, בעלי מניות בראפו, ולא היו קשורים בשום דרך לפרויקט בית זיקוק ברומניה.

חברת רגלאם אוברסיז , חברה שהוקמה על ידי BSG בשנת 2003, יועדה לצורך פרויקט באוקראינה בלבד – פרויקט שבסופו של דבר לא יצא לפועל. BSG מכרה את מניותיה ולא המשיכה בקשר עם רגלאם אוברסיז ועם מר בינדר בשנת 2004. כל אמירה בדבר קשר בין BSG לאורי בינדר שאינה נוגעת לפרויקט הספציפי ברומניה היא שקרית ובדבר השמצה.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x