$
כלכלה ומדיניות

בגלל שערוריית זיוף רמות הפליטה: פולקסווגן דוחה את פרסום הדו"חות הכספיים שלה

יצרנית המכוניות הגרמנית היתה אמורה לפרסם את דו"חותיה ל-2015 ב-10 במרץ, אך הודיעה שהחליטה לדחות את הפרסום על רקע חוסר ודאות באשר להשפעות הפיננסיות של פרשת זיוף רמות הפליטה בכלי הרכב שלה. לחברה עדיין לא ברור מתי תפרסם את התוצאות

שירות כלכליסט 18:4805.02.16

יצרנית הרכב הגרמנית פולקסווגן עדיין מתקשה לאמוד את נזקי פרשת זיוף רמות הפליטה בכלי הרכב מתוצרתה. היום הודיעה החברה כי בכוונתה לדחות את מועד פרסום הדו"חות הכספיים שלה לשנת 2015 ואת מועד כינוס האסיפה הכללית של בעלי המניות שלה, זאת לאור הקושי לספק הערכות מדויקות לגבי מצבה, על רקע חוסר הוודאות הפיננסית שבה מצויה החברה.

פולקסווגן היתה אמורה לפרסם את הדו"חות הכספיים שלה לשנת 2015 ב-10 במרץ ולכנס את בעלי המניות שלה ב-21 באפריל. היא הבטיחה להציג לאחרונים דיווח מפורט על החקירה הפנימית שהיא מקיימת בעניין זיוף רמות הפליטה. פולקסווגן מסרה שהיא עדיין מתכננת למסור דו"ח על החקירה בעניין במחצית השנייה של אפריל. עם זאת, החברה לא מתכננת לפרסם את התוצאות הכספיות שלה - עד שתהיה לה תמונה ברורה באשר להשפעות הפיננסיות של דיזלגייט. יצרנית הרכב מסרה כי בקרוב תפרסם מועדים חדשים לפרסום הדו"חות הכספיים שלה ומועד המפגש של בעלי המניות.

 

 

מפעל פולקסווגן בגרמניה מפעל פולקסווגן בגרמניה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

"באמצעות נקיטה בצעד זה החברה רוצה לספק ודאות מקסימלית לבעלי המניות של ולציבור המשקיעים", החברה מסרה בהצהרה ששיחררה בנושא. בעקבות דחיית פרסום התוצאות של פולקסווגן, נקטה גם פורש בצעד דומה.

 

השאלה שמרחפת מעל יצרנית הרכב הגרמנית בחודשים האחרונים נוגעת לתג המחיר של תיקון 600,000 כלי רכב בעלי מנועי דיזל בארה"ב, שבהם נרשמו זיופים ברמות הפליטה - שאלה שלא ניתן לענות עליה עד שפולקסווגן תציג תוכנית ריקול שתהיה מקובלת על הרשויות בארה"ב.

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x