$
תעשייה ופיננסים

דיווח: פולקסווגן תרכוש בחזרה מלקוחותיה בארה"ב 115 אלף מכוניות

מדובר בחמישית מהיקף כלי הרכב בארה"ב שמעורבים בפרשה. החברה תשלם ללקוחות במזומן או שתאפשר להם לקנות מכוניות חדשות בניכוי ההפרש

שירות כלכליסט 14:0707.01.16

פולקסווגן תרכוש בחזרה מלקוחותיה בארה"ב 115 אלף מכונית עקב שערוריית בדיקות הזיהום. כך דווח העיתון הגרמני "זוד-דויטשה צייטונג". מדובר בחמישית מהיקף כלי הרכב בארה"ב שמעורבים בפרשה.   

 

 

 

פיטר ארלוביץ משיקגו ליד סדאן פולקסווגן דיזל שלו. בין התובעים לייצוגית נגד החברה בבימ"ש בארה"ב פיטר ארלוביץ משיקגו ליד סדאן פולקסווגן דיזל שלו. בין התובעים לייצוגית נגד החברה בבימ"ש בארה"ב צילום: אם סי טי

 

מקורות בפולקסווגן מסרו כי החברה תשלם ללקוחות במזומן עבור המכוניות או שתאפשר להם לקנות מכוניות חדשות בניכוי ההפרש. כמו כן, החברה מניחה כי שאר הרכבים יזדקקו להחלפה של מערכות, מה שצפוי להביא לעלויות גבוהות בשל הצורך בחלקי חילוף וטיפול ממושך ברכבים.

 

החברה עצמה מסרבת להגיב רשמית על הדיווח.

  

שלשום (ג') אמר מנכ"ל פולקסווגן, הרברט דייס, כי הוא בטוח שיצרנית הרכבים הגרמנית תצליח להגיע להסכם עם הרגולטורים בארה"ב במסגרתו יוכלו 500 אלף רכבי הדיזל של החברה לקבל תו תקן העומד בדרישות הפליטה האמריקאיות.

 

 

אתמול הודיעה הסוכנות להגנה על הסביבה בארה"ב כי "הדיונים עם החברה לגבי ריקול לא צלחו. הסוכנות ממשיכה להתעקש על כך שפולקסווגן תפתח פתרונות אפקטיביים והולמים כמה שיותר מהר".

 

משרד המשפטים האמריקאי הגיש ביום שני תביעה נגד חברת פולקסווגן בהיקף של 48 מיליארד דולר בשל הפרה לכאורה של חוקי הגנת הסביבה האמריקאיים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x