$
תעשייה ופיננסים

"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" הפך לסרט המצליח ביותר בכל הזמנים בארה"ב

הכנסות הסרט עקפו בתוך שלושה שבועות בלבד את השיא שבו החזיק בשבע השנים האחרונות אווטאר של ג'יימס קמרון - שגרף בארה"ב 760.5 מיליון דולר לכל אורך חודשי הפצתו. האם הוא גם יהפוך לסרט המצליח בעולם? הסינים יקבעו

רעות מרים כהן 13:5507.01.16
הכנסות הסרט "מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" בארה"ב עקפו היום את שיא ההכנסות במדינה בכל הזמנים, שבו החזיק בשבע השנים האחרונות אווטאר של ג'יימס קמרון. בכך הוא הפך באופן רשמי לסרט המצליח ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.

 

אווטאר גרף בארה"ב 760.5 מיליון דולר לכל אורך חודשי הפצתו. כעת הצליח הסרט האחרון בסדרת מלחמת הכוכבים לעקוף את השיא הזה בתוך שלושה שבועות בלבד. נתוני הקופות המלאים של אתמול (ד') בארה"ב טרם פורסמו, אך ביום שלישי האחרון הכניס הסרט 8 מיליון דולר שמיצבו אותו בהכנסות כוללות של 758.2 מיליון דולר. על כן לפי הערכות מבוססות השיא נשבר כבר ביום רביעי – בתוך פחות משלושה שבועות מיום הפצת הסרט. לשם השוואה, לאווטאר לקח כחודשיים וחצי להגיע ל-700 מיליון דולר. מאחוריהם ברשימת הסרטים המצליחים ביותר בארה"ב נותרו טיטניק (עם 658 מיליון דולר, גם הוא של ג'יימס קמרון), עולם היורה (652 מיליון דולר) והנוקמים (623 מיליון דולר).

 

מתוך "מלחמת הכוכבים הכוח המתעורר" מתוך "מלחמת הכוכבים הכוח המתעורר"

 

כעת נשואות עיני כל אל רשימת הסרטים המצליחים בעולם, שגם בראשה עומד אווטאר עם הכנסות של 2.8 מיליארד דולר. הכוח מתעורר עוד רחוק ממנו עם הכנסות של 1.6 מיליארד דולר בלבד, שממצבות אותו במקום הרביעי ברשימה גם אחרי עולם היורה וטיטאניק. לפי קצב ההכנסות הנוכחי שלו, הוא צפוי להגיע לכל הפחות למקום השלישי אחרי טיטניק ואווטאר – אך המקום הראשון עדיין נראה רחוק ותלוי בעיקר באופן שבו הסרט יתקבל בשוק הסיני.

 

הסרט ייצא לאקרנים בסין רק בשבוע הבא, וקשה לצפות את מידת הפופולאריות שתהיה לו במדינה שלא הכירה את טרילוגיית הסרטים המקורית עליה הוא מבוסס. אם הוא יהפוך להצלחה גדולה גם בשוק הקולנוע השני בגודלו בעולם, יש לו סיכוי גבוה לעקוף את סרטיו של ג'יימס קמרון ולהפוך לסרט המצליח בכל הזמנים בעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x