$
תעשייה ופיננסים

מלחמת הכוכבים שבר שיא הכנסות - מיליארד דולר ב-12 ימים

הסרט החדש בסדרה - "הכוח מתעורר" - עבר את רף המיליארד דולר ובכך הפך לסרט המכניס ביותר בזמן הקצר ביותר בכל הזמנים

שירות כלכליסט 18:3827.12.15
"מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר" שבר שיא נוסף, הפעם של ההכנסות ביום חג המולד בצפון אמריקה, והפך גם לסרט שהכניס מיליארד דולר בזמן הקצר ביותר.

 

הלהיט של וולט דיסני הכניס ביום שבת, שבו חגגו את חג המולד, 49.3 מיליון דולר בצפון אמריקה. המחזיק הקודם בשיא הוא הסרט שרלוק הולמס שב-2009 הכניס 24.6 מיליון דולר. עבור שמונה הימים הראשונים להקרנתו של הסרט, הוא הכניס כבר מעל 400 מיליון דולר בקופות בצפון אמריקה. גם במקרה הזה מדובר בשיא, שכן פארק היורה נחשב עד כה לסרט שהכניס סכום זה בזמן הקצר ביותר, לאחר שעשה זאת בעשרה ימים ביוני.

 

מלחמת הכוכבים, הכוח מתעורר.  49.3 מיליון דולר בצפון אמריקה במהלך יום שבת של חג המולד מלחמת הכוכבים, הכוח מתעורר. 49.3 מיליון דולר בצפון אמריקה במהלך יום שבת של חג המולד

 

נכון ליום שבת, הסרט החדש בסדרת מלחמת הכוכבים הכניס 890.3 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם. על פי חלק מההערכות, הסרט עשוי להגיע כבר היום לרף המיליארד דולר בהכנסות. אם אכן יעשה זאת, הוא יכבוש פסגה נוספת – הזמן הקצר ביותר שבו סרט הגיע להכנסות של מיליארד דולר. השיא הנוכחי שייך לפארק היורה, שלקח לו 13 ימים להגיע לאבן הדרך הזו, אך הוא עשה זאת בסיוע השוק הסיני, ואילו מלחמת הכוכבים יעלה לאקרנים בסין רק ב-9 בינואר.

 

 

ההצלחה של הסרט עשויה להפוך את סוף השבוע האחרון לאחד המצליחים ביותר מבחינת הכנסות בקופות בצפון אמריקה, עם הכנסות של מעל 300 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x