$
תעשייה ופיננסים

מאסק: זינוק בהזמנות לדגם S של טסלה

חברת המכוניות החשמליות טסלה הציגה השבוע את דגם X החדש, שיהיה זמין בעוד שנה; לדברי המייסד, נרשמה "קפיצה גדולה מאוד" בהתעניינות בדגם הישן

שירות כלכליסט 14:2703.10.15

המאפיינים האטרקטיביים החדשים של דגם X שחשפה השבוע טסלה – דלתות הפרפר, טווח טעינה מוגדל למצברים של יותר מ-500 קילומטרם, ומאפיינים ידידותיים לסביבה - הציתו עניין חדש ברכבי החברה; רבים רוכשים דגמים ישנים יותר, לאחר שנודע כי דגם X  החדש לא יהיה זמין לשנה לפחות - כך אמר מייסד ומנכ"ל חברת המכוניות החשמליות, אלון מאסק אתמול.

 

מאסק וטסלה רושמים "קפיצה גדולה מאוד" בהזמנות למודל S מאז אירוע ההשקה של דגם X ביום רביעי. גם ההזמנות למודל X זינקו, אמר מאסק באירוע אנרגיה מתחדשת של תאגיד סולר-סיטי (SolarCity ) שבו הוא משמש יו"ר.

 

לדברי מאסק, התגובות למודל X - רכב ה-SUV הראשון של טסלה - הן חיוביות; הוא ייחס את הביקוש הגדול מהצפוי לדגמים הישנים יותר לעובדה שמשלוחי דגם X יחלו רק בעוד שנה, כך שאנשים הבודקים אפשרות לרכישת הרכב מחליטים לרכוש דגם ישן יותר במקום.

 

מחירם של רכבי מודל S מתחיל מ-75 אלף דולר ושל מודל X צפוי להיות גבוה יותר. כמו כן, תתחיל טסלה לייצר את דגם 3 סדאן שמחירו יהיה 35 אלף דולר.

 

מאסק חזר והדגיש כי הייצור של דגם 3 לא יתחיל עד שמפעל המצברים הענק של החברה יושלם. לדבריו, המפעל אמור להתחיל לפעול באביב 2016. "הוא נראה די טוב", הוסיף. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x