$
תעשייה ופיננסים

על רקע הדיווחים על המו"מ לכניסה לסין: מניית נטפליקס חוצה את רף ה-600 דולר

מניית החברה המציעה תכנים באינטרנט עולה ב-4.8% ורושמת שיא של כל הזמנים. אחד המכשולים בפני התרחבות שלה בסין: הצנזורה

שירות כלכליסט 19:0215.05.15

מניית חברת הצפייה הישירה נטפליקס חצתה לראשונה את רף ה-600 דולר - והפכה לאחת מארבע חברות בלבד המרכיבות את מדד ה-S&P 500 שנמצאות מעל רמה זו. הישג זה נרשם בעקבות עלייה של 4.8% במניית נטפליקס שנרשמה מוקדם יותר במחיר המנייה שהגיע ל-616.6 דולר. הזינוק נרשם על רקע דיווחים על כך שהחברה במו"מ לכניסה לסין.

 

מוקדם יותר דווח כי החברהמנהלת מגעים עם חברות סיניות המציעות שידורים באינטרנט בנוגע להבאת התכנים שלה לסין, כך לפי בכירים בחברות הסיניות. המהלך מגיע בעקבות הודעתם של המנהלים בנטפליקס כי הם מתכננים מסע התרחבות אגרסיבי ברחבי העולם על מנת לפצות על ההאטה בצמיחת המנויים בארה"ב.

 

נטפליקס נטפליקס

עם זאת, הבכירים מציינים כי המגעים הם בשלבים מוקדמים. המכשולים המרכזיים כוללים את הצנזורה הסינית והטענה שבחלק מהתכניות של נטפליקס מוצגים תכנים שייחשבו בעייתיים בסין. "נשמח לשתף פעולה עם נטפליקס בהתחשב בהשפעה העולמית שלהם", מסר שו פנג, סגן נשיא ב- BesTV ניו מדיה שנגחאי. "אך עלינו לציין את המכשולים, כולל הגבלות על תכנים מקוונים ממקורות זרים".

 

וואסו מדיה הולדינג (Wasu Media Holding), חברה מדיה מקוונת שזוכה למימון מצד קבוצה הכוללת את מייסד עליבאבא ג'ק מא, ניהלה מגעים גם כן עם נטפליקס, כך לפי בכיר בחברה, שציין אף הוא את ההגבלות על תכני אינטרנט במדינה.

 

בנטפליקס לא הגיבו על הדיווח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x