$
תעשייה ופיננסים

מנכ"ל קיצץ בשכרו ב-90% - כדי שעובדיו יכפילו את שכרם

דן פרייס, המנכ"ל והמייסד של גרביטי פיימנטס מסיאטל התחייב כי שכר המינימום של העובדים שלו יעמוד על 70 אלף דולר בשנה - על חשבון שכרו ורווחי החברה

שירות כלכליסט 11:2615.04.15
מנכ"ל חברת עיבוד תשלומים מכרטיסי אשראי מסיאטל קיצץ לעצמו את השכר ב-90% וצמצם את הרווחים על מנת שיוכל להעניק לעובדים שלו העלאה בשכר.

דן פרייס, המנכ"ל והמייסד של גרביטי פיימנטס התחייב כי שכר המינימום של העובדים שלו יעמוד על 70 אלף דולר בשנה (כ-23 אלף שקל לחודש), ולשם כך הוא מוכן לצמצם את הרווח השנתי של החברה, שמסתכם ב-2 מיליון דולר. העלאה הזו תכפיל את השכר של 30 עובדים ותהווה שיפור משמעותי עבור 40 אחרים.

 

פרייס (30) הכריז על השינוי בפגישת עובדים שהתקיימה ביום שני. לעובדים הנדהמים לקח כמה דקות לעכל את החדשות ואז פרצו בתשואות והתקשרו למשפחות שלהם. נידליס אורטיז (25), החלה לעבוד בחברה בינואר האחרון כחתמת. בשלב הראשון, המשכורת שלה תגדל מ-36 אלף דולר בשנה ל-50 אלף דולר, כך שהיא מרוויחה כעת יותר מהוריה, מהגרים מפורטו ריקו. "אמא שלי בכתה כשסיפרתי לה", שיתפה את CNN.

 

עובדי גראוויטי פיימנטס המאושרים עובדי גראוויטי פיימנטס המאושרים צילום: Gravity Payments

 

פרייס החליט על העלאת השכר בעקבות קריאת מחקר על אושר, שבו נטען שהעלאה בהכנסה, עד לרמה של 75 אלף דולר, משפיעה באופן משמעותי על הרווחה הרגשית של אדם. כמו כן, הוא שמע לא מעט תלונות מצד העובדים על הקושי לשכור דירה ולשלם הוצאות אחרות ברמת שכר הנוכחית שלהם.

 

לפיכך, הוא החליט שאין סיבה שיהיה הפרש כל כך גבוה בין השכר שלו כמנכ"ל לשכר של העובדים שלו, וקיצץ את השכר שלו מקרוב למיליון דולר ל-70 אלף דולר. לדבריו, הוא זכה למיילים מקרוב ל-100 מנכ"לים אחרים שהביעו תמיכה במהלך שלו. "איני יודע אם נצליח לשנות את המגמה, אבל אני חושב שאנשים מהדור שלי מחויבים להוביל לשינוי". הוא עצמו מתכוון להישאר עם השכר המופחת עד שהרווחים של החברה יצמחו מחדש. "המטרה שלי היא לחזור לרמות הרווח בתוך שנתיים עד שלוש שנים". פרייס מספר כי המהלך זכה לתגובות נלהבות גם מצד הלקוחות, אך מודה כי הופתע מרמת הסיקור התקשורתי שקיבל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x