$
חברה וסביבה

העיתונאי הוותיק בוב סיימון נהרג בתאונת דרכים במנהטן

סיימון בן ה-73, שימש שנים רבות כתב רשת CBS האמריקנית בישראל ובאזור ועבד בשנים האחרונות בתוכנית התחקירים "60 דקות"

יצחק בן-חורין, וושינגטון ynet 08:1712.02.15

בוב סיימון, כתב המלחמות האגדי של רשת CBS האמריקנית, נהרג הלילה (יום ה') בתאונת דרכים במנהטן. הוא היה בן 73 במותו. סיימון נסע במונית שהתנגשה במכונית אחרת. הוא פונה לבית החולים יחד עם נהג הרכב שנפצע, אך שם נקבע מותו של העיתונאי הוותיק.

 

סיימון, ששימש מאז 1996 כתב של תוכנית התחקירים היוקרתית "60 דקות", עמד במשך שנים בראש מטה מזרח תיכון של הרשת, שבסיסו בתל אביב, והתגורר בהרצליה פיתוח. הוא הצטרף ל-CBS ב-1967 ושימש הכתב בישראל תחילה בשנים 1981-1977. אחרי קדנציה בתור כתב מחלקת המדינה בוושינגטון, הוא שב לארץ ב-1987 בתור הכתב הראשי במזרח התיכון.

 

בתפקיד הזה הוא סיקר את מלחמת המפרץ הראשונה, שבמהלכה נפל בשבי העיראקי ושוחרר כעבור 40 ימים. הוא סיקר גם מלחמות בווייטנאם - שממנה חולץ באחד המסוקים האחרונים שיצאו מסייגון ב-1975 - בצפון אירלנד, ביוגוסלביה ובאיי פוקלנד, לצד שורה של אירועים ביטחוניים בישראל ובאזור. 

 

העיתונאי הוותיק בוב סיימון. נהרג בתאונת דרכים במנהטן העיתונאי הוותיק בוב סיימון. נהרג בתאונת דרכים במנהטן צילום: רויטרס

 

במסגרת תפקידו ככתב "60 דקות", שידר סיימון לפני שלוש שנים כתבה על בריחתם של הנוצרים מהארץ, לטענתו, בגלל הלחץ והכיבוש הישראלי. הוא על רקע זאת עם השגריר אז בוושינגטון מייקל אורן, שטען בתגובה כי המוסלמים הם שאחראים לבריחת הנוצרים.

 

סיימון, יהודי אוהד ישראל שנחשב לבעל דעות שמאליות, תמך בנסיגה מגדה והביע לא אחת את אכזבתו מהכיוון שאליו משכו הפוליטיקאים את המדינה. הוא ניצל את הפלטפורמה של "60 דקות" כדי למתוח ביקורת על ישראל, ובין היתר, מחה על "כפיות הטובה של ישראל" כלפי ארה"ב שסייעה במימון ופיתוח מערכת "כיפת ברזל". בכתבה אחרת שערך עבור התוכנית הוא טען כי המערכת מאפשרת לישראל להימנע מכניסה לרצינית למו"מ לשלום.

 

זירת התאונה זירת התאונה צילום: איי פי

 

סיימון גם הכין לפני כשלוש שנים כתבת פרופיל על "הבועה התל אביבית", שבה תיאר את העיר ככזו שמוקפת בסכנות, בעוד תושביה עסוקים בחיי היום-יום בחופים ובפאבים, ואטומים למתרחש במרחק קטן מהם בגדה. בין היתר, לצורך הכתבה הוא ראיין את ראש העיר רון חולדאי ושאל כיצד אפשר להמשיך לחיות כשמאות רקטות מכוונות לתל אביב מכל כיוון.

 

"מה עוד אפשר לעשות?", ענה לו אז חולדאי, "בחיים יש הרבה סיכונים. כשאתה יוצא מהבית בניו-יורק, אתה יכול להיפגע בתאונת דרכים". למרבה האירוניה, כך בדיוק מצא העיתונאי את מותו הלילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x