$
חברה וסביבה

כוח העבודה של אפל נחשף: 54% לבנים, 6% שחורים

ענקית הטכנולוגיה חשפה לראשונה את ההרכב הדמוגרפי של עובדיה, שמאשש סטריאוטיפים על הענף. שיעור הנשים בתפקידי ניהול הוא נמוך, אך גבוה מבחברות אחרות

שירות כלכליסט 20:1114.08.14

ענקית הטכנולוגיה אפל חשפה לראשונה את ההרכב הדמוגרפי של עובדיה, שרובם, באופן לא מפתיע, הם גברים לבנים. רק שליש מתוך 98 אלף העובדים של יצרנית האייפון הן נשים, ששיעורן נמוך עוד יותר כשמדובר בתפקידי ניהול בחברה האמריקאית - 28%. למרות זאת שיעור הנשים במצבת המנהלים של אפל הוא גבוה יחסית לחברות טכנולוגיה אחרות. כך למשל, רק 23% מהמנהלים בפייסבוק הן נשים, ואילו בגוגל ובטוויטר הן מהוות רק חמישית משדרת הניהול.

 

רק 7% מעובדי אפל הם ממוצא אפרו־אמריקאי, לעומת 55% מהעובדים שהם לבנים. העובדים ממוצא אסייתי מהווים 15% ממצבת כוח האדם באפל, ואילו ההיספנים ממלאים 11% ממנה. שיעור העובדים הלבנים באפל דומה לשיעורם בחברות טכנולוגיה אחרות, אבל דווקא שיעור העובדים ממוצא אסייתי בחברה נמוך בכמחצית ביחס אליהם. כך למשל, בגוגל ובטוויטר עומד שיעור העובדים ממוצא אסייתי על 30%, ואילו ביאהו ובלינקדאין מהווים העובדים ממוצא אסייתי קרוב ל־40% מכלל העובדים.

 

חנות אפל בקליפורניה חנות אפל בקליפורניה

 

אם מוציאים מהשקלול את עובדי החנויות של אפל, מתברר שרוב האסייתים בחברה עובדים במקצועות טכנולוגיים, שכן הם ממלאים 23% מהתפקידים בתחום זה. מנגד, בניכוי עובדי החנויות צונח שיעורם של העובדים ההיספנים באפל עד ל־7%, ואילו שיעור העובדים ממוצא אפרו־אמריקאי יורד במעט עד ל־6%.

 

 

עם פרסום הנתונים מסר מנכ"ל אפל טים קוק כי הוא אינו מרוצה מהגיוון הדמוגרפי של עובדי החברה. "מי אנחנו, המקום שממנו באנו ומה שחווינו משפיעים על הדרך שבה אנחנו תופסים את המציאות ופותרים בעיות", אמר קוק, "אנחנו מאמינים שצריך לעודד ולהשקיע בגיוון אנושי".

 

חברות טכנולוגיה החלו לפרסם נתונים על ההרכב הדמוגרפי של עובדיהם בחודש מאי, לאחר שגוגל היתה הראשונה שנקטה צעד מסוג זה מתוך שאיפה לקדם גיוון אנושי בקרב עובדיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x