$
כלכלה ומדיניות

רוסף: לא ניתן לשנות באופן מהותי את המדיניות הכלכלית בברזיל

לדברי הנשיאה, היא ממקדת את המאמצים בעידוד פריון העבודה. התוצר של ברזיל צמח ב-2% בלבד בממוצע בשנה מאז שרוסף נכנסה לתפקידה ב-2011

שירות כלכליסט 09:4112.07.14

נשיאת ברזיל דילמה רוסף אמרה שיש לממשלתה מרווח מוגבל לערוך שינויים במדיניות הכלכלית, והיא ממקדת את המאמצים בעידוד פריון העבודה בעוד הצמיחה מאיטה.

 

"יש זמנים שבהם מרווח הפעולה הוא קטן מאוד. הצמיחה איטית מאוד בעולם כולו", אמרה לכתבים במסיבת עיתונאים שנערכה בברזיליה כשנשאלה כיצד היא מתעתדת לשנות את המדיניות הכלכלית אם תיבחר שוב. רוסף השיקה את מסע הבחירות שלה השבוע; היא מבססת את מועמדותה על מדיניות רווחה מורחבת והגדלת ההוצאות הציבוריות על בריאות וחינוך. 

 

דילמה רוסף דילמה רוסף צילום: רויטרס

 

רוסף, כלכלנית במקצועה, אמרה שיריביה יוצרים אווירה של פסימיות ואומרים שהכלכלה ואירוח משחקי גביע העולם בכדורגל נידונים לכישלון. היא הוסיפה שהסערה מעולם לא אירעה, כפי שיריביה הזהירו.

 

התוצר של ברזיל צמח ב-2% בממוצע בשנה מאז שרוסף נכנסה לתפקידה ב-2011 - שיעור הצמיחה האיטי ביותר לנשיא ברזילאי מזה שני עשורים. מדיניות עידוד הצמיחה למעשה מלבה את האינפלציה שחרגה בחודש שעבר מתקרת ה-2.5%-6.5% לראשונה השנה.

 

בחודש שעבר רשמה רוסוף התאוששות של 38% בסקרים על רקע תחושת הגאווה הלאומית בעקבות המונדיאל. ואולם הסקרים נערכו לפני התבוסה הגדולה של ברזיל לגרמניה במשחק חצי הגמר. רוסף אמרה שלא נהוג לערב פוליטיקה וכדורגל במדינה.

 

היריב של רוסף מהמפלגה הסוציאל דמוקרטית של ברזיל אסיו נבס, רשם התחזקות בתמיכה בפברואר מ-4% ל-20%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x