$
כלכלה ומדיניות

ברקליס יקצץ 19,000 משרות בתוך 3 שנים

זאת, במסגרת תוכנית מקיפה לצמצם עלויות. המנכ"ל: "אנו נהיה בנק בינלאומי שיתמקד ורק בתחומים שבהם יש לנו יכולות ויתרון תחרותי"

שירות כלכליסט 13:2008.05.14

בנק ברקליס יקצץ 19,000 משרות בתוך 3 שנים. 7,000 איש מתוכם יפוטרו מחטיבת ההשקעות של הבנק במסגרת תוכנית מקיפה לצמצם העלויות. עד סוף השנה יעזבו את הבנק 2,000 עובדים. לבנק 140 אלף עובדים ברחבי העולם.

הבנק מסר כי יקים חטיבת לרכישת הלוואות גרועות הכוללת 115 מיליארד ליש"ט (195 מיליארד דולר) בנכסי סיכון כשחלק משמעותי מהפעילות יהיה מבוסס על בנקאות השקעות ונכסי בנקאות קמעונאית אירופית.

 

הבנק המחודש יתמקד בראש וראשונה בבנקאות קמעונית של ברקליס, בפעילותו באפריקה ובפעילותו בתחום כרטיסי האשראי. הבנק צופה לצבור עלויות של 800 מיליון ליש"ט בנוסף להוצאות בסך של 2.7 מיליון ליש"ט בשל השינויים עליהם הודיע בפברואר 2013.

 

בנק ברקליס בנק ברקליס צילום: בלומברג

 

המהלך מגיע על רקע מאמציו של מנכ"ל הבנק אנתוני ג'נקינס לשדרג את חטיבת ההשקעות של הבנק הרושמת ירידה ברווחים לאחר נטישה של מנהליה הבכירים ורתיעתם של לקוחותיה של החטיבה מהשקעות באג"ח בשל שערי ריבית נמוכים. "אנו נהיה בנק בין-לאומי ממוקד עם פעילות אך ורק בתחומים שבהם יש לנו יכולות, יתרון לגודל ויתרון תחרותי", אמר ג'נקינס. 

 

הכנסותיה של ברקליס ירדו ב-41% הרבעון הראשון, מה שצמצם את הרווח התפעולי של הבנק בחצי. זו גם הייתה ירידה גדולה יותר ממה שחזו האנליסטים וגבוה מהירידה הממוצעת של 20% של יריבותיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x