$
בשולי החדשות

מכונית הצוללת של ג'יימס בונד נמכרה רק ב-860 אלף דולר

המחיר נמוך מהמצופה. להערכת מומחים, הסיבה העיקרית היא שהלוטוס אינה שימושית: אף שהיא מצוידת בסנפירים ומדחפים - אין לה גלגלים

סוכנויות הידיעות 19:5311.09.13

מכונית הצוללת של ג'יימס בונד זכתה אמנם להצלחה גדולה בקרב המעריצים, אך פחות בקרב אספני המכוניות.

 

מכונית הלוטוס אספריט המפורסמת, שכיכבה בצילומי הסרט "המרגלת שאהבה אותי" נמכרה שלשום במכירה פומבית בלונדון תמורת 550 אלף ליש"ט (864 אלף דולר), ביחד עם עמלת המכירה מדובר על סכום כולל של כ-970 אלף דולר. אולם מחיר זה נמוך מהמחיר המצופה שנע בין 990 אלף דולר ל-1.45 מיליון דולר.

 

מכונית הצוללת של ג'יימס בונד מכונית הצוללת של ג'יימס בונד

 

עדיין לא ברורה מה הסיבה למחיר הנמוך יחסית, זאת בהתחשב בפריחה שנרשמה לאחרונה בתחום מכוניות האספנים, שלא לדבר על כך שמדובר במכונית מפורסמת שהגיעה מהמסך הגדול. להערכת מומחים הסיבה העיקרית היא שהלוטוס אינה שימושית, אף שהיא מצוידת בסנפירים ומדחפים - אין לה גלגלים.

 

שמונה גרסאות שונות של הלוטוס שימשו בצילומי הסרט, והמכונית שהועמדה למכירה שימשה רק לצילומים תת ימיים.

 

נמצאה בתא אחסון שעלה 100 דולר

 

המחיר יעזור לקבוע איזו ממכוניות בונד היא הטובה ביותר בכל הזמנים: הקרב הוא בין הלוטוס והאסטון מרטין DB5 מ-1964 שהשתתפה בסרטים "גולדפינגר", "סקייפול" ובסרטים נוספים. במונחים של מכירות פומביות, ידה של הלוטוס אספריט על התחתונה, שכן היא נמכרה במחיר נמוך יותר. אסטון מרטין מהסרט גולדפינגר נמכרה ב-2010 ב-4.6 מיליון דולר.

 

בכל מקרה, הזוכה הגדול הוא האדם שמצא את המכונית ביחידת אחסון בלונג איילנד שרכש ב-1989. המוכר, קבלן במקצועו שביקש לא לחשוף את שמו, רכש את יחידת האחסון תמורת 100 דולר. המכונית שוחזרה ושופצה מאז והבעלים החליט למכור אותה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x