$
בשולי החדשות

יוצר הסימפסונס הגוסס תורם את התמלוגים

סם סיימון, שחלה בסרטן המעי ונותרה לו פחות משנה לחיות, החליט לפזר את הונו בין ארגוני צדקה

סוכנויות הידיעות 20:1828.07.13

סם סיימון, אחד משלושת היוצרים של סדרת הטלוויזיה הוותיקה "משפחת סימפסון", החליט לתרום את ההון שצבר בתמלוגים מהסדרה לארגוני צדקה, בייחוד כאלה הפועלים למען בעלי חיים.

 

משפחת סימפסון משפחת סימפסון

 

"האמת היא שיש לי יותר כסף משאני מעוניין לבזבז", סיפר סיימון (58) ל"הוליווד ריפורטר", שהונו מוערך ב־100 מיליון דולר. סיימון אובחן לפני כחמישה חודשים כחולה בסרטן המעי, ולהערכת רופאיו נותרו לו בין שישה לתשעה חודשים לחיות. "המשפחה שלי מסודרת, ואני נהנה מזה", הוסיף.

 

סימון יצר עם מאט גרונינג את הסדרה ב־1991 וזכה במרוצת הקריירה שלו בתשעה פרסי אמי. הוא אמנם פרש מהתוכנית ב־1993, אך הוא ממשיך לקבל עשרות מיליוני דולרים בתמלוגים בכל עונה. מאז אובחן כחולה במחלה הסופנית, הקים באמצעות עמותת סם סיימון, שב־2011 שווייה נאמד ב־23 מיליון דולר, בנק מזון בלוס אנג'לס המיועד לחסרי בית ומגיש רק מזון צמחוני. במקביל הוא הפך את ביתו במאליבו למקלט לכלבים, המטפל ומאמן כלבים, שהיו מועמדים להרדמה, לסייע לחרשים.

 

מטרה נוספת שמעסיקה את סיימון היא שחרור בעלי חיים שהיו כלואים בגני חיות נודדים, שלדבריו הם בעלי החיים שעוברים את ההתעללות החמורה ביותר בארה"ב. ""שחרור החיות הללו הוא משהו שכנראה לא הייתי עושה לולא חליתי בסרטן", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x