$
תעשייה ופיננסים

המיליארדר בן ה-89 שגנב מאמו מיליונים - לכלא

מובל בכיסא גלגלים, נשלח המיליארדר הקשיש, אנתוני מרשל, לרצות 3 שנות מאסר בכלא לאחר שהורשע בגניבת כ-200 מיליון דולר מאמו הפילנתרופית

סוכנויות הידיעות 21:2422.06.13
אנתוני מרשל, בן 89, בנה של הפילנתרופית המנוחה ברוק אסטור, התייצב אתמול (ו') בבית המשפט במנהטן כדי להתחיל בריצוי שלוש שנות המאסר שנגזרו עליו בגין גניבת 198 מיליון דולר מאמו. מרשל הואשם בזיוף חתימתה של אמו, שסבלה ממחלת האלצהיימר, על צוואה שהורתה להעביר לו מיליוני דולרים מקרנות הצדקה שברשותה לשליטתו.

 

מרשל, וטרן מעוטר שהיה מפיק בברודוויי ודיפלומט אמריקני, הגיע לבית המשפט העליון על כיסא הגלגלים מובל על ידי אשתו שרלין. קצין בית המשפט שלקח את מרשל, סובב את כיסא הגלגלים לעבר האולם וזה פרץ בבכי למראה אשתו.

 

השופט הקריא בדיון מכתב שכתב בנו של מרשל, אלכסנדר, שהעיד נגדו בזמן המשפט שנערך במהלך 2009 והביא להרשעתו. אלכסנדר פנה אל השופט במכתבו וביקש ממנו לחוס על אביו. "בבקשה, חשוב על כל הדברים הטובים שאבי עשה למען המדינה", כתב. ברטלי הפציר במרשל לשוב ולחדש את הקשר עם בנו. "אני מעודד אותך לקבל בחזרה את בנך לתוך חייך לפני שיהיה מאוחר מדי", אמר ברטלי. "החיים קצרים מדי. אתה ודאי יודע".

 

אנתוני מרשל אנתוני מרשל צילום: איי אף פי

 

מרשל עתיד לעבור בדיקה רפואית על ידי רופאי הכלא, ולאחר מכן יוחלט אם לשלוח אותו למתקן שיקומי או לבית אבות ממשלתי. הוא אף ציין בפני בית המשפט את בריאותו המידרדרת כדי להימנע מלרצות מאסר בכלא. ביום חמישי, בניסיון האחרון להשאיר אותו מחוץ לכלא, טענו סנגוריו שאחד המושבעים אולץ להצביע נגדו. השופט דחה את בקשתו למשפט חוזר והורה לו לחזור ביום שישי לבית המשפט ולהתחיל בריצוי עונשו.

 

מרשל והנאשם השני בפרשה פרנסיס מוריסי, עורך דין לענייני נדל"ן לשעבר, בן 72, הורשעו ב-2009 בשוד נכסיה של ברוק אסטור. היא הלכה לעולמה בשנת 2007 בגיל 105. מוריסי החל לרצות את עונשו ביום חמישי.

 

בשנת חייה האחרונה של אסטור, שמתה בשנת 2007 בגיל 105, פרץ עימות משפחתי שהגיע לכותרות העיתונים בין מרשל לבנו, פיליפ, האח התאום של אלכסנדר, בנוגע לתנאי הטיפול בה. פיליפ טען כי אביו מזניח את הטיפול בסבתא ומונע ממנה טיפול ראוי. הטענות מעולם לא אומתו, אבל הן אלה שהובילו לפתיחת החקירה הפלילית באשר לכספה.

 

במשך שנים רבות נחשבה אסטור למלכת חיי החברה הגבוהים בניו יורק ולכוח המוביל בסצנה הפילנתרופית של העיר, בין היתר תמכה באולם הקונצרטים קרנגי-הול ובארגוני סיוע רבים לילדים. היא אף זכתה בשנת 1998 במדליית הנשיא לחופש, התואר הנחשב ביותר שניתן בארה"ב לאזרחים.

 

בצוואתה שזויפה, הורתה כאמור אסטור להוריש לבנה היחיד, מרשל, מאות מיליוני דולרים. לאחר שהוא הורשע בגניבה, הונאה ועבירות נוספות, הוחלט כי יקבל סכום מוקטן בשווי של 14.4 מיליון דולר. שאר הכסף נתרם לצדקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x