$
בשולי החדשות

שמן מדי? מריח מסיגריות? לך הביתה - הסיבות הכי מטורפות לפיטורים

שלחה מיילים באותיות מודגשות ונשלחה הביתה, הרימה אצבע משולשת לאובמה ופוטרה ועוד סיבות מוזרות שבגללן איבדו עובדים את עבודתם

סוכנויות הידיעות 22:2206.03.13

כמעט בכל יום אנו מתבשרים על פיטורי עובדים. עיקר הסיבות הן קשיים כלכליים של החברות או סיבות הקשורות לכישורי העובד, כמו חריצותו, מוסר העבודה שלו ועוד. עם זאת, יש גם סיבות נוספות, מוזרות למדי, שיפתיעו את הקורא. באתר האפינגטון פוסט אספו רשימה של כמה מהסיבות המטורפות ביותר שבגללן פוטרו עובדים. הנה הן לפניכם.

 

סטטוס פוגע בפייסבוק

 

דן ליאון, שעבד בצוות התחזוקה של האצטדיון של קבוצת הפוטבול פילדלפיה איגלס פוטר לאחר שפרסם ב-2009 סטטוס בפייסבוק שבו העביר ביקורת על החלטת הנהלת הקבוצה לשחרר את השחקן בריאן דאוקינס. זהו הסטטוס המפליל: "דן פאקינג הרוס שדאוקינס חתם בדנבר... האיגלס הארורים מפגרים".

 

השחקן בריאן דאוקינס השחקן בריאן דאוקינס

 

בגלל סרטן

 

רשת הום דיפו פיטרה ב-2010 את ג'ודי הנדרסון לאחר שדיווחה לחברה כי היא מתכוונת להאריך את חופשת המחלה שלה מכיוון שהיא מתחילה טיפולים נגד גידול סרטני. החברה הסכימה בסופו של דבר לשלם להנדרסון 100 אלף דולר.

 

רשת הום דיפו רשת הום דיפו צילום: בלומברג

 

קתלין מייסון, מנכ"לית Tuesday Morning לשעבר, טענה כי פוטרה מתפקידה לאחר שגילתה למועצת המנהלים כי חלתה בסרטן. לדבריה, אחד מחברי מועצת המנהלים אפילו צחק על הפאה שלה. הטענות שלה ידונו בבית המשפט, לאחר שהגישה תביעת פיצויים נגד המעסיקים שלה לשעבר.

 

קתלין מייסון, מנכ"לית Tuesday Morning לשעבר קתלין מייסון, מנכ"לית Tuesday Morning לשעבר

 

"תרגיל מטופש" מלפני 50 שנה

 

בנק וולס פארגו (Wells Fargo) פיטר ביולי את ריצ'רד אגרס, שהיה בעל ותק של שבע שנים בחברה, לאחר שהתגלה כי לפני כ-50 שנה הוא נתפס מנסה להכניס למכונת כביסה אוטומטית מטבע של 10 סנט שהכין מקרטון.

 

מכונת כביסה ציבורית (אילוסטרציה) מכונת כביסה ציבורית (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

ריח של סיגריה

 

סטפני קאנון פוטרה מעבודתה כפקידת קבלה במרפאה לטיפול בחולי סרטן, בטענה שהיא הריחה "כמו סיגריות". קאנון אמנם מעשנת חפיסת סיגריות ביום, אך לטענתה היא מעולם לא עשתה כן בשעות העבודה.

 

סטפני קאנון סטפני קאנון

 

שליחת מיילים באותיות גדולות

 

ב-2007 פוטרה תושבת ניו זילנד ויקי וולקר מעבודתה, משום שבמיילים ששלחה נהגה להדגיש את המלים ולסמן אותן בקו תחתון אדום. כמו כן, היא כתבה את כל המיילים באותיות גדולות. וולקר זכתה לפיצויים של 17 אלף דולר בשל פיטורים לא הוגנים.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

קטילת הלקוחות ביוטיוב

 

כריסטופר כריסטוול עבד כבריסטה בסטארבקס, אולם הוא פוטר מתפקידו לאחר ששיחרר את כעסו על הלקוחות בסרטון ביוטיוב, שזכה לשם "שיר העצבים של סטארבקס". כריסטוול סיפר לצופיו באינטרנט שאוהבי הקפוצ'ינו הם הלקוחות "הגרועים ביותר". מסטארבקס נמסר: "כריסטופר ביטא אמנם את דעותיו האישיות בסרטון, אך הערותיו שופעות הבוז על הלקוחות שלנו והחברה אינם מקובלים, וחורגים מהמחויבות שלנו ללקוחות".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: cc-by-thms.nl

 

תוספת גביה במקדונלד'ס חינם

 

ב-2009 פוטרה עובדת של מקדונלד'ס בהולנד, לאחר שהכינה לעובד אחר צ'יזבורגר במקום להגיש לו את ההמבורגר הזול ביותר בתפריט. שופט הולנדי פסק כי הפיטורים היו עונש חמור מדי והורה לרשת לשלם לעובדת לשעבר משכורת מלאה עבור חמשת החודשים שנותרו בחוזה שלה. החברה שהיא נאלצה גם לממן את הוצאות המשפט.

  

סניף של מקדונלד'ס (ארכיון) סניף של מקדונלד'ס (ארכיון) צילום: יונתן קסלר

 

שמן מדי

 

רונלד קראץ' פוטר מתפקידו כממיין חלקים, לאחר שמעסיקו קבע כי משקל היתר שממנו הוא סובל מפריע לו לבצע את עבודתו. קראץ' התלונן בפני הוועדה לשוויון הזדמנויות בעבודה, ובמקביל הוריד 150 ק"ג ממשקלו.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: בלומברג

 

אצבע משולשת לנשיא

 

קריינית החדשות הרוסית טטיאנה לימנובה פוטרה לאחר שבשידור חי בטלוויזיה הרימה אצבע משולשת כלפי נשיא ארה"ב ברק אובמה. לטענתה מדובר היה בחוסר הבנה ולא בעלבון שכוון לעבר מנהיג העולם החופשי.

 

קריינית החדשות הרוסית טטיאנה לימנובה. אצבע משולשת לאובמה קריינית החדשות הרוסית טטיאנה לימנובה. אצבע משולשת לאובמה
בטל שלח
    לכל התגובות
    x