$
בשולי החדשות

ההכנסה מובטחת: המשרות החמות בארה"ב

ממעצב משחקי מחשב ועד מנהל מדיה חברתית: קבלו את המשרות שהשכר בהן צפוי לזנק בשנים הקרובות

סוכנויות הידיעות 22:1211.11.12

חולמים על מקצוע עם עתיד? רוצים להבטיח את הכנסתכם לשנים הקרובות? אלה העבודות החמות ביותר בארה"ב, שבהן  פוטנציאל הצמיחה בשכר הוא הגבוה ביותר, לפי ה- CNN.

 

מעצב משחקי מחשב

 

שיעור צמיחה בעשר שנים: 32.4%.

 

שכר חציוני: 52,200 דולר.

 

מה הם עושים כל היום: החל מהפסקול ועד לפרטים הקטנים, המעצבים מגדירים כיצד ישחקו במשחק. הם מתחילים ביסודות ומנווטים את כל ההפקה לעבר היווצרות המשחק, לעיתים קרובות מתלבטים בין אב - טיפוסים שונים עד לרגע האחרון, על מנת להבטיח שהתשתית המורכבת מאפשרת גם הנאה מהמשחק.

 

מעצב משחקי מחשב. היהלום שבכתר מעצב משחקי מחשב. היהלום שבכתר צילום: cc by outtacontext

 

כיצד להשיג את העבודה: הדרך היחידה לזכות בכבוד מצד התעשייה היא הצגת מגוון משחקים מקוריים שיציגו את הכישורים שלכם כמעצבים, מסביר דסטין קלינגמן, מנהל איגוד מפתחי משחקי המחשב "עליכם ליצור משחקים כל הזמן".

 

מה הופך את העבודה לטובה: יצירת משחקים היא כיף טהור, והתחום מאד דינמי. היתרון הגדול הוא שהמעצבים זוכים לראות כיצד החזון היצירתי שלהם הופך למציאות להנאתם של שחקנים רבים.

 

מה החיסרון: תפקידו של המעצב הוא היהלום שבכתר של תעשיית המשחקים, והתחרות לא קלה. מאגר המועמדים כולל מלבד המעצבים, גם מתכנתים ומומחים טכניים אחרים ששואפים לחדור לתחום המבוקש.

 

יועץ מכירות בתחום הסולארי

 

שיעור צמיחה בעשר שנים: 16.4%.

 

שכר חציוני: 45,100 דולר.

 

מה הם עושים כל היום: יועצי מכירות בתחום הסולארי משכנעים אנשים לנצל את אנרגיית השמש. הם הראשונים איתם נפגשים הקונים הפוטנציאליים, ובשל כך מספקים מידע על המוצרים, החיסכון בעלויות ותמריצים.

 

לוח סולארי. יועצי מכירות המשכנעים אנשים לנצל את אנרגיית השמש לוח סולארי. יועצי מכירות המשכנעים אנשים לנצל את אנרגיית השמש צילום: בלומברג

 

כיצד להשיג את העבודה: ניסיון בבנייה או השכלה בתחום הסולאר תסייע למועמדים לבלוט. כמו כן , הבנה במספרים היא יתרון, שכן חישובים פיננסיים הם חלק מרכזי מהעבודה.

 

מה הופך את העבודה לטובה: יכולת השכנוע של יועץ המכירות עשויה להרים או להפיל את הפרויקט, ועובדה זו עשויה להפוך את העבודה כולה למרגשת יותר. העבודה גם מחדירה באנשים "את ההרגשה שהם עושים טוב לדורות הבאים", אומר אנדרה לוק, מנהל בעמותת הסולאר.

 

מה החיסרון: בדומה לכל תפקידי המכירות, לא מדובר בתפקיד שמתאים לביישנים ולמופנמים. ההצלחה תלויה בשורה של מפגשים פנים מול פנים. כמו כן, השכר בחלק מהמשרות, בייחוד בדרגים הנמוכים, מבוסס באופן בלעדי רק על עמלות, עובדה המגבירה את הלחץ המופעל על איש המכירות.

 

מנתח נתוני IT

 

שיעור צמיחה בעשר שנים: 18.7%.

 

שכר חציוני: 98,600 דולר.

 

מה הם עושים כל היום: חברות טכנולוגיה כמו לינקדאין, פייסבוק וטוויטר מובילות את תנועת המידע ההמוני. המשתמשים מייצרים כמויות של מידע בכל שנייה, ואילו מנתחי הנתונים צריכים להעניק שווי עסקי לכמויות המידע הללו. לשם כך, הם משתמשים בשלל כלים ושיטות כדי למצוא דפוס בעל משמעות ותובנות במערכות המידע הגדולות.

 

פייסבוק. מנתח נתוני IT- פיצוץ המידע יצר סוגי ניתוח שלא בוצעו קודם לכן פייסבוק. מנתח נתוני IT- פיצוץ המידע יצר סוגי ניתוח שלא בוצעו קודם לכן צילום: בלומברג

 

כיצד להשיג את העבודה: חיבה למספרים היא המפתח, וכן ידע במחשבים, סטטיסטיקה ומתמטיקה ויכולות אנליטיות. גם לכישורים בינאישיים יש תפקיד גדול. מנתחי המידע עובדים בצמידות להנהלה, וחייבים לדעת להתבטא בצורה רהוטה וזהירה.

 

מה הופך את העבודה לטובה: מדובר בתחום מתפתח. פיצוץ המידע יצר סוגי ניתוח שלא בוצעו קודם לכן. מערכת הכישורים הנחוצה לעבודה זו היא ייחודית, והמעסיקים מוכנים לשלם היטב למועמדים מיומנים.

 

מה החיסרון: מדובר בעבודה אינטנסיבית. 20 שנה של ניתוח מידע מובילים לרמה גבוהה של שחיקה, מזהיר וינסנט גרנביל, מנתח נתונים, שעזב משרה בתאגיד כדי להשיק רשת חברתית למנתחי נתונים מקצועיים - Analyticbridge.

 

מהנדס מכני של טורבינות רוח

 

שיעור צמיחה בעשר שנים: 8.8%.

 

שכר חציוני: 61,300 דולר.

 

מה הם עושים כל היום: אנרגיית רוח שוטפת את המדינה, והמומחים הטכניים האלה אחראיים לפיקוח אחר מצב הטורבינות, ולפתירת כל בעיה שעשויה להשפיע על הביצועים שלהן.

 

טורבינות רוח. לא לסובלים מפחד גבהים טורבינות רוח. לא לסובלים מפחד גבהים צילום: בלומברג

 

כיצד להשיג את העבודה: בנוסף לניסיון מכני וחשמלי, המעסיקים מחפשים אנשים שיודעים לפתור במהירות בעיות, שטובים בשימת לב לפרטים. "עובדים ותיקים רבים מתעשיות החשמל והאנרגיה נוטים לעבור לתעשיית הרוח, מכיוון שהכישורים הנחוצים דומים", אומרת מישל מיהליק מאיגוד אנרגיית הרוח האמריקאית.

 

מה הופך את העבודה לטובה: התעשייה מספקת שלל הכשרות, והזדמנויות רבות להתקדם. העבודה מספקת גם הזדמנויות לנסיעות, יתרון עבור מי שאוהב לטייל.

 

מה החיסרון: לאנשים הסובלים מפחד גבהים, עדיף לוותר על קריירה בתחום. יום עבודה רגיל של הטכנאים כולל טיפוס על טורבינות רוח, שמתנוססים לגובה של 90 מטרים.

 

מנהל מדיה חברתית

 

שיעור צמיחה בעשר שנים: 13.6%.

 

שכר חציוני: 41,700 דולר.

 

מה הם עושים כל היום: מנהלי המדיה החברתית הם העיניים, האוזניים והפה של החברה. התפקיד משלב בין כישורי יחסי ציבור, שיווק ושירות לקוחות, שכן המנהלים קשובים למה שהמשתמשים אומרים בזמן שהם פועלים לקידום החברה דרך הפייסבוק , טוויטר ושאר הפלטפורמות החברתיות.

 

טוויטר. מנהל מדיה חברתית צריך להיות כותב שנון, בעל סקרנות והבנה בעיצוב טוויטר. מנהל מדיה חברתית צריך להיות כותב שנון, בעל סקרנות והבנה בעיצוב צילום מסך: twitter

 

כיצד להשיג את העבודה: המעסיקים מחפשים אחר כותבים שנונים, בעלי סקרנות והבנה בעיצוב. הכרת ההבדלים בין טוויטר, טאמבלר ו- Pinterest אינה מספיקה. מנהלי המדיה החברתית צריכים גם למצוא דרכים למנף את הפלטפורמות השונות בשביל לעזור ולקדם את מטרות החברה.

 

מה הופך את העבודה לטובה: בזכות הגישה לכל עסקי החברה, מנהלי המדיה החברתית רוכשים ידע נרחב לגבי ההתנהלות הפנימית בחברה והיעדים שלה. מדובר בהבנה רבת ערך, במיוחד עבור מי שמעוניין להתקדם בסולם הדרגות בחברה.

 

מה החיסרון: לחץ רב מופעל על מנהלי המדיה החברתית. תגובות בזמן אמת ותחושת דחיפות הן חלק מדרישות התפקיד. בנוסף, האופי הציבורי של העבודה, פירושה שהשגיאות מתפרסמות ברבים.

 

יועץ קיימות

 

שיעור צמיחה בעשר שנים: 18.7%.

 

שכר חציוני: 59,200 דולר.

 

מה הם עושים כל היום: בין אם מדובר במציאת דרכים שיאפשרו לחברות להפחית את פליטת הפחמן שלהן, או בסיוע ללקוח להעריך את מחזור החיים של המוצרים שלו, לוחמי האקולוגיה האלה עוזרים לחברות לשלב את עקרונות הקיימות בהתנהלות העסקית שלהן.

 

יער האמזונס. לוחמי האקולוגיה עוזרים לחברות לשלב את עקרונות הקיימות בהתנהלות העסקית שלהן יער האמזונס. לוחמי האקולוגיה עוזרים לחברות לשלב את עקרונות הקיימות בהתנהלות העסקית שלהן צילום: בלומברג

 

כיצד להשיג את העבודה: היועצים מגיעים ממגוון רחב של תחומים, ביניהם הנדסה, בנייה ולימודי סביבה. במקביל מתחילות גם לקום תכניות לתואר שני בקיימות. היועצים היצירתיים צריכים לשכנע חברות לשקול לשנות את הגישה הכוללת שלהן בנוגע לאופן שבו הן משפיעות על הסביבה, ואז לגרום להן ליישם את ההחלטות החדשות.

 

מה הופך את העבודה לטובה: החלת שינויים שמצליחים לגרום לשינוי טומנת בחובה תחושה גדולה של הכרת תודה. "הם משנים את העולם בכיוון הנכון", אומרת מרשה ווילארד, מנהלת האיגוד הבינלאומי של העובדים בקיימות.

 

מה החיסרון: מדובר בתחום שמשתנה ומתקדם במהירות, ולשם כך אסור להיתפס לשאננות. היועצים חייבים להשקיע מאמצים רבים כדי לעקוב אחר ההתפתחויות בתקנים ונהלי העבודה החדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x