$
בשולי החדשות

ספינת חמקן משוכללת מוצעת למכירה בסכום התחלתי של 50 אלף דולר בלבד

ארה"ב מעמידה למכירה פומבית את ספינת החמקן Sea Shadow ששימשה השראה לבית יריבו של ג'יימס בונד בסרט "מחר לנצח". הקאץ': הספינה תפורק לפסולת מתכת לפני שתימסר לרוכש

סוכנויות הידיעות 11:1702.05.12

סוכנות פרויקטי המחקר המתקדמים בתחום ההגנה (DARPA) במשרד ההגנה האמריקאי העמידה למכירה פומבית את ספינת החמקן Sea Shadow. אמנם עלות הפיתוח של כלי השייט המתוחכם עמדה על יותר מ-195 מיליון דולר, אבל הצעת הפתיחה היא לסכום פעוט יחסית של 50 אלף דולר, ודרוש פיקדון של 10,000 דולר בלבד.

 

הספינה זכתה לפרסום בקרב הקהל הרחב כשהעניקה השראה לביתו של יריבו של ג'יימס בונד בסרט "מחר לנצח". מכירת הספינה אמורה להסתיים ביום חמישי, וההצעה הגבוהה ביותר שהתקבלה בינתיים עומדת על קצת יותר מ-100 אלף דולר.

 

שימשה השראה לבית יריבו של ג'יימס בונד בסרט "מחר לנצח" שימשה השראה לבית יריבו של ג'יימס בונד בסרט "מחר לנצח"

 

אבל לפני שתתכננו את ההשתלטות על העולם, יש מכשול אחד: הספינה תפורק לפסולת מתכת לפני שתימסר לזוכה במכירה הפומבית.

 

"ה-Sea Shadow לשעבר תפורק לחלוטין בתוך ארה"ב", נכתב בתיאור הספינה. "הפירוק מוגדר כהבאת הנכס למצב שבו אין לו שווי מעבר לחומרי הגלם הבסיסיים".

 

הספינה באורך 50 מטר נבנתה ב-1983 על ידי לוקהיד עבור הצי האמריקאי, והיא מכילה את אותה טכנולוגיית חמקנות המשתמשת את כלי הטייס החמקניים. אמנם היא נראית שבירה, אך יש לה שני גופי אונייה זהים והיא נועדה לעמוד בגלים עד גובה של כ-5.5 מטרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x