$
תעשייה ופיננסים

"גלנקור מעסיקה ילדים עבדים במכרה בקונגו"

החברה בתגובה לתחקיר של ה-BBC: "אנחנו בהחלט לא מרוויחים מעבודה של ילדים בשום מקום בעולם. אכפת לנו מהסביבה. אכפת לנו מהקהילות המקומיות"

סוכנויות הידיעות 21:1916.04.12

ענקית הסחורות גלנקור מואשמת בהפרת החוק הבינלאומי האוסר על העסקת ילדים - כך עולה מתוכנית התחקירים "פנורמה" של רשת BBC ששודרה היום, ואשר חשפה כי על פי החשד מעסיקה החברה ילדים בני 10, במכרה נחושת שלה בקונגו.

 

גלנקור, חברת הסחורות הגדולה בעולם, מסרה בתגובה כי הפסיקה

להפעיל את המכרה עוד ב־2008 בעקבות צניחת מחירי הנחושת. עם זאת, לטענתה, ב־2010 פלשו לאתר כורים שהפעילו את האתר מבלי לקבל את אישורה לכך.

 

"אנחנו בהחלט לא מרוויחים מעבודה של ילדים בשום מקום בעולם", טען מנכ"ל גלנקור איוון גלסנברג בתגובה לפניית תחקירני התוכנית. "פנינו לממשלת קונגו כדי שתפנה את הכורים הפולשים". בתגובה נוספת שפרסמה באתר הרשמי, גלנקור ציינה כי יהיה זה "מדאיג מאוד" אם נחושת מהמכרה תתערבב במשלוחים שלהם. "אכפת לנו מהסביבה. אכפת לנו מהקהילות המקומיות", הדגיש גלנסברג.

 

עוד חשפה תוכנית התחקירים כי החברה שפכה חומצה לתוך נהר מקומי ליד בית זיקוק שהיא מפעילה במחוז קטאנגה, המשמש את התושבים לרחצה ולדיג. "הדגים לא הצליחו לשרוד את החומצה. גלנקור מזלזלת באנשים. זה מזעזע", סיפר ל"גרדיאן" הבריטי אחד המקומיים. הפרסומים המביכים מגיעים במקביל למגעים שמקיימת בימים אלה גלנקור למיזוג ענק עם חברת הכרייה אקסטרטה ששוויו מוערך ב־50 מיליארד ליש"ט.

 

גלנקור הונפקה בשנה שעברה בבורסת לונדון וכתוצאה מכך הפכו חמישה מהשותפים בה למיליארדרים. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x