$
כלכלה ומדיניות

האם הטכניון ואוניברסיטת קורנל יקימו קמפוס הטכנולוגיה בניו יורק?

נשיא הטכניון, פרץ לביא, הוזעק למסיבת עיתונאים שיערוך ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג ביום שני, בה יוכרזו הזוכים בהקמת הקמפוס

סוכנויות הידיעות 19:5617.12.11
 הדמיה של הקמפוס הדמיה של הקמפוס צילום: getty images

האם הטכניון יקים את הקמפוס הטכנולוגי הענק בניו יורק? נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, הוזעק למסיבת עיתונאים שיערוך ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג ביום שני הקרוב, בה יוכרזו הזוכים בהקמת הקמפוס החדש והיוקרתי.

 

בסוף השבוע פורסם כי אוניברסיטת סטנפורד פרשה מהמירוץ להקמת הקמפוס - בעקבות חילוקי דעות עם העירייה; לפי הערכות, הדבר עשוי להכשיר את הקרקע לזכייתם של הטכניון ואוניברסיטת קורנל - שהגישו תוכנית משותפת. במירוץ משתתפות כ-15 אוניברסיטאות.

 

כמה שעות לאחר הודעת סטנפורד על פרישתה, אמר נשיא קורנל כי האוניברסיטה שבראשותו קיבלה תרומה של 350 מיליון דולר - סכום שיסייע בבניית הקמפוס החדש.

 

ההצעה של קורנל והטכניון כוללת הקמת כ-185 אלף מ"ר על האי רוזבלט - בהם ילמדו כ-2,000 סטודנטים. עיריית ניו יורק צפויה להשקיע כ-100 מיליון דולר בשיפור התשתיות במקום.

 

לפי בלומברג, המיזם עשוי לייצר פעילות כלכלית בהיקף של 6 מיליארד דולר, למשוך 400 חברות חדשות וליצור 22 אלף משרות קבועות - ב-30 השנים הראשונות לאחר הקמתו. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x