$
בשולי החדשות

הדיירים בבניין היקר בעולם מתבקשים לשלם ארנונה

רק תשעה דיירים בפרויקט וואן הייד פארק בלונדון, מתוך 62, משלמים מסים עירוניים; ואיפה כל השאר?

סוכנויות הידיעות 13:0001.12.11

רק תשע מתוך 62 הדירות שנמכרו בוואן הייד פארק, מתחם הדירות היקר בעולם הנמצא בלונדון, נרשמו לתשלום מסים עירוניים. מועצת ווסטמינסטר מחפשת כעת את בעלי הנכסים בבניין - כדי לגבות את החוב.

 

רק ארבעה מהנכסים נרשמו לתשלום המס המלא, העומד על 755.60 ליש"ט לשנה, וכן 619.64 ליש"ט לרשות לונדון רבתי. חמישה נוספים משלמים מס מועצה בהנחה של 50% על בית שני.

 

המועצה פנתה לחברה שהקימה את הפרויקט, פרוג'ט גרנדה, בבקשה לקבל את שמות בעלי הדירות הנותרים, אך לא נענתה. 

 

וואן הייד פארק וואן הייד פארק צילום: בלומברג

 

דוברת מטעם האחים קאנדי, מנהלי הפרויקט, אמרה כי החברה אינה חייבת לספק את פרטי בעלי הדירות: "ברגע שדירה נמכרה, אין עוד באחריות החברה לרשום את הבעלים החדשים במועצה. זו אחריות הבעלים".

 

כש-86 הדירות בוואן הייד פארק יצאו לשוק לפני ארבע שנים, במחירים של עד 136 מיליון ליש"ט, הן נחשבו ל"יוקרה האולטימטיבית" לסופר-עשירים. עם זאת, שנה לאחר השלמת הבנייה, רק קומץ דיירים מתגורר בבניין - למרות טענות יזמי הפרויקט, ניק וכריסטיאן קאנדי, ולפיהן 62 דירות נמכרו, הזולה מביניהן תמורת 3.6 מיליון ליש"ט.

 

כמעט כל הדירות נרכשו על ידי חברות הנמצאות במקלטי מס, כמו איי קיימן. ידועה זהותם של רוכשי שלוש דירות בלבד: כריסטיאן קאנדי ממונקו, כאמור אחד מיזמי הפרויקט; מוחמד סעוד סולטן אלקאסימי מאיחוד האמירויות; ורורי קארוויל (69), סוכן ביטוח בריטי - שהוציא על הדירה 21 מיליון ליש"ט - מחצית מהונו - ומחזיק בבית של שש קומות במרחק כ-460 מטר בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x