$
תעשייה ופיננסים

ה-FDA קבע כללים חדשים לסימון קרמים להגנה מפני השמש

לפי הסוכנות, הקרמים בארה"ב יעברו מעתה מבחנים לבדיקת יעילותם נגד קרני UVA ו-UVB כאחד; קרמים עם מקדם הגנה נמוך מ-15 יחויבו לכלול תווית אזהרה לפיה אינם מסייעים במניעת סרטן והזדקנות העור

סוכנויות הידיעות 23:2215.06.11

סוכנות ה-FDA, המפקחת על המזון והתרופות בארה"ב, פרסמה השבוע שורה של הנחיות חדשות הנוגעות לקרמים להגנה מפני השמש, לפיהן על המוצרים לעבור מבחני יעילות ולשנות את התיאור על הבקבוקים על מנת להקל על צרכנים בבחירת קרם ההגנה הנכון עבורם.

 

מקדם ההגנה (ה-SPF) על הקרמים

להגנה מסומן כיום בהתבסס על טיב ואורך ההגנה של הקרם מפני קרני UVB מהשמש, הקרניים אשר גורמות לעור "להישרף", ואינו מתייחס לקרני ה-UVA. שני סוגי הקרניים גורמים לקמטים ולסרטן העור. לפי ההנחיות החדשות, מעתה יצטרכו רוב סוגי הקרמים לעבור מבחנים שיבדקו את יעילותם כנגד קרני UVB ו-UVA כאחד.

 

קרם הגנה שלא יציג הגנה מספקת מפני שני סוגי הקרניים יסומן בארה"ב באזהרה מיוחדת לפיה המוצר אינו מגן מפני סרטן העור. רוב המוצרים הנמכרים כיום מציעים הגנה מפני קרני UVA, אך לא קיים סטנדרט לסימונם.

 

"יש מוצרים שכותבים כי הם מגנים מכל סוגי הקרניים, אך למעשה מכילים הגנה נמוכה למדי מקרני UVA", הסבירה ג'נט וודקוק, ראש מחלקת התרופות של ה-FDA. כיום אין לצרכנים דרך לדעת עד כמה הקרם בו הם משתמשים יעיל בהגנה מפני אותן קרני שמש.

 

קרמים להגנה מפני השמש שיעמדו במבחנים החדשים של הארגון ויזכו לדירוג מקדם הגנה ברמה 15 ומעלה יורשו לציין על פני הבקבוקים כי הם מפחיתים את הסיכוי לסרטן ולהזדקנות העור בשימוש נכון ובשילוב עם אמצעים נוספים להגנה מפני השמש. קרמים עם מקדם הגנה נמוך מ-15 יחויבו לכלול תווית אזהרה כי לא הוכח שהמוצר מסייע במניעת סרטן או הזדקנות העור.

 

חברות גדולות, כמו ג'ונסון & ג'ונסון, יקבלו שנה לשנות את התוויות על מוצריהן. חברות עם מכירות שנתיות הנמוכות מ-25 אלף דולר יקבלו שנתיים לבצע את השינוי, לפי ה-FDA.

כלל נוסף עליו החליט ה-FDA הוא כי החברות לא יוכלו להשתמש יותר בתיאורים כמו "חסין מפני מים" או "חסין מפני זיעה". במקום זאת, יעברו המוצרים מבחנים שיבדקו את עמידותם במים על מנת שיורשו לסמן זאת על התווית.

 

כמו כן, קבע ה-FDA כי לא יורשו החברות לסמן ערך הגבוה מ-50 כמקדם ההגנה למוצריהם, מכיוון שאין מספיק נתונים כיום המוכיחים שמוצרים עם מקדם הגנה גבוה מ-50 מספקים יותר הגנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x