$
בשולי החדשות

ד"ר ג'ק קבורקיאן, שסייע ל-130 אנשים להתאבד, מת בגיל 83

קבורקיאן, שכונה "ד"ר מוות" היה מאושפז מאז החודש שעבר בבית חולים; ב-1999 הורשע ברצח לאחר שהזריק תרופות קטלניות לחולה סופני והקרין את הסרט שמתעד את מותו בתוכנית "60 דקות"

בלומברג 20:4803.06.11
ג'ק קבורקיאן, הרופא שכונה "ד"ר מוות" אשר זכה גם לשבחים על היותו בעל חזון ורחום לאחר שהצית דיון ציבורי על סיוע להתאבדות וגם להתנגדות רבה וטענות על כך שמעשיו היו בסך הכל תעלול פרסומי, נפטר. הוא היה בן 83.

 

קבורקיאן נפטר בבית החולים וויליאם ביאמונט במישיגן, כך לפי
סוכנויות הידיעות שציטטו את עורך דינו, מאייר מורגאנרות'. קבורקיאן היה מאושפז מאז החודש הקודם עם דלקת ריאות ובעיות בכליות.

 

לא נקבעה סיבת מוות רשמית, אך מורגאנרות' אמר כי כנראה קריש דם מרגלו של קבורקיאן נדד לליבו וגרם לעצירתו.

 

לפי הערכותיו שלו עצמו, קבורקיאן סייע ל-130 חולים להתאבד עם "מכונות ההתאבדות" שבנה, לחלקם סייע בתוך וואן הפולקסוואגן הרעוע שלו שנת 1968. הפתולוג לשעבר השאיר לרוב את הגופות של המתאבדים בעזרתו בחדרי מיון של בתי חולים וחדרי מתים, או שהשאיר אותם בחדרי מלון.

 

קבורקיאן הורשע ברצח ב-1999 על מותו של ת'ומאס יוק, בן 52, ממישגן שסבל ממחלת לו גריג. הוא הזריק ליוק תרופות קטלניות ואז הקרין הקלטת וידאו של מותו בתוכנית החדשות של CBS, "60 דקות". קבורקיאן נידון ל-10 עד 25 שנות מאסר ושוחרר ביוני 2007.

 

הקריירה הרפואית של קבורקיאן הייתה בלתי שגרתית מההתחלה. כמתמחה באמצע שנות החמישים הוא החל לצלם את עיניהם של החולים ברגע המוות, מנהג שבעקבותיו נתנו לו עמיתיו את הכינוי "ד"ר מוות". מאוחר יותר הוא תמך בנוהגים רפואיים בלתי מקובלים כגון ביצוע ניתוחים על נידונים למוות ועירוי דם מגופות לחולים חיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x