$
בשולי החדשות

ארמונות צפים: 7 היאכטות היפות בעולם

מג'וני דפ והשייח הסעודי עד פול אלן ורומן אברמוביץ, בעיצוב עתידני או בעיצוב מקורי של פיליפ סטארק. צפו בתמונות

סוכנויות הידיעות 22:1821.10.10

מאוליגרכים רוסיים ועד לאילי נפט מזרח תיכוניים וכוכבי קולנוע אמריקאיים, קניית יאכטה נתפסת כסמל סטטוס לעושר, אפילו באקלים הכלכלי של היום. תופעה זו של אישיות מוחצנת הרוכשת ספינות ענק אינה חדשה במיוחד.

 

"היאכטות היו בסביבה מאז שאנשים עלו על ספינות, רק בצורות שונות", מסביר מייקל ברמן, מנהל המכירות בלורסן, המספנה הגרמנית שבנתה את היאכטה של מייסד מיקרוסופט פול אלן. לדבריו "רק מי שמחזיק בכמויות גדולות של כסף יכול להפוך לבעלים של יאכטה".

 

היאכטות המפוארות בעולם משקפות לעיתים קרובות את האישיות של הבעלים שלהן. לפנינו 7 יאכטות פרטיות ומרשימות:

 

1. אקליפס - בבעלות רומן אברמוביץ

162.5 מטר, מספנת בלום וווס

 

הצעצוע השט האחרון של רומן אברמוביץ הוא יאכטה בשם אקליפס המתפרשת על פני 162.5 מטרים, היא כוללת חלונות חסינים לכדורים ומערכת הגנה בפני טילים וצוללת. בעת השקתה, היאכטה של המיליארדר הרוסי נחשבה ליאכטה הפרטית הגדולה ביותר בעולם, ועקפה את היאכטה דובאי של שייח מוחמד בין ראשיד אל מקטום. על פי הדיווחים השייח עובד על הרחבת היאכטה שלו, כדי להשיב לה את כבודה האבוד.

 

אקליפס. מתחרה על תואר היאכטה הגדולה בעולם אקליפס. מתחרה על תואר היאכטה הגדולה בעולם

 

2. דובאי - בבעלות שייח מוחמד בין ראשיד אל מקטום

161.8 מטר (כעת בהרחבה), 2006, מספנת בלום ווס/יאכטות פלטיניום

 

הוזמנה במקור על ידי הנסיך מברוניי. כלי השיט הזה נרכש על ידי שייח האמירויות מוחמד בין ראשיד אל מקטום באמצע עבודות הבנייה, והועבר לחברת פלטיניום בדובאי להשלמת העבודה. הפינוקים על גבי הסיפון כוללים חדרים ליותר מ-200 אנשים (כולל צוות של 88 עובדים), בריכת שחייה, מנחת מסוקים, מספר אמבטיות ג'קוזי, אזורי הסעדה וסוויטות. היאכטה עוברת כאמור שיפוץ שאמור להפוך אותה לגדולה יותר, ולמעשה ליאכטה הגדולה בעולם.

 

דובאי. חדרים ל-200 איש דובאי. חדרים ל-200 איש

 

Vajoliroja .3 (ואג'ולירוג'ה) - בבעלות ג'וני דפ

 47.5 מטר, 2001 (שופצה ב-2008), יאכטות פרוטקסן טורקיז

 

היאכטה ששמה מורכב משמות בני משפחתו של השחקן ג'וני דפ מעוצבת בסגנון קלאסי. כשדפ רכש אותה ב-2007 היא עוצבה מחדש כך שתזכיר במראה יאכטות משנות ה-30. היא כוללת גם חדר אוכל וספריה עם רצפת עץ, בנוסף לכל הנוחיות המודרנית. השחקן משכיר לפעמים את היאכטה תמורת 130 אלף דולר בשבוע.

 

היאכטה מעוצבת בסגנון קלאסי היאכטה מעוצבת בסגנון קלאסי

 

4. A - בבעלות אנדריי מלניצ'נקו

118.8 מטר, 2008, מספנת בלום ווס

 

רומן אברמוביץ שם דגש על אבטחה, אולם חברו האוליגרך אנדריי מלניצ'נקו מעדיף עיצוב ייחודי. היאכטה החדשה שלו, הקרויה בפשטות A, עוצבה על ידי פיליפ סטארק ומרטין פרנסס, ומזכירה יאכטה שתתאים לאויב של ג'יימס בונד: הקשת של היאכטה נוטה פנימה, ומזכירה צוללת מתוחכמת.

 

צוללת מתוחכמת צוללת מתוחכמת

 

5. אוקטופוס - בבעלות פול אלן

126 מטרים, 2003, לורסן

 

כאשר מייסד מיקרוסופט פול אלן השיק את יאכטת העל הזו ב-2003, היא נחשבה לגדולה בעולם. היום היא ירדה למקום השלישי אחרי היאכטות של רומן אברמוביץ ושליט דובאי. עם זאת, הספינה של אלן עדיין מרשימה למדי, והיא כוללת בריכת שחייה, שני מסוקים ו-7 סירות הובלה שעוגנות בפנים.

 

אוקטפוס. כבר לא הגדולה בעולם אוקטפוס. כבר לא הגדולה בעולם

 

6. פרדאטור - בבעלות פידשיפ (Feadship)

72.8 מטר, 2008

 

נחוץ רק מבט אחד במבנה של הספינה כדי להבין את שמה (טורף). הבעלים שלה, לעומת זאת נותר מסתורי. אמנם היא אינה ארוכה כמו שאר היאכטות ברשימה הזו, אך הפרדאטור היא בין המתוחכמות שביניהן, הודות לחרטום הפוך, שעל פי הדיווחים מבטל את התנודות הגורמות למחלת ים.

 

אין חשש למחלת ים אין חשש למחלת ים

 

7. גרייס - בבעלות חברת גלפגוס

44.2 מטר, 1928, קמפר אנד ניקולסון (שופצה מספר פעמים)

 

עבור אלו שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש יאכטה פרטית, חברת היאכטות גלפגוס מציעה שיט שבועי תמורת פחות מעשירית הסכום שמשלמים על שכירת היאכטה של ג'וני דפ. האורחים יכולים לשוט באיי הגלפגוס ותוך כדי ליהנות מההטבות של סיפון אשר אירח בעבר אורחים מפורסמים כמו אריסטו אונאסיס, גרייס קלי והנסיך רנייה ממונקו.

 

גרייס. יאכטה להשכרה גרייס. יאכטה להשכרה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x