$
תעשייה ופיננסים

סין תפסה את מקום ארה"ב כצרכנית האנרגיה הגדולה בעולם

בשנת 2009 צרכה סין 2.2 מיליארד טון נפט לעומת 2.1 מיליארד שצרכה ארה"ב. כלכלן בכיר: "יש לכך השלכות לכלל העולם, לא רק במונחי היצע, אלא גם באופן צריכת האנרגיה"

בלומברג 10:2020.07.10

סין תפסה את מקומה של ארה"ב בשנה שעברה כצרכנית האנרגיה הגדולה בעולם, מה שמדגיש את תפקידן המרכזי של המדינות המתפתחות בצמיחה העולמית, לפי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה.

 

סין צרכה 2,252 מיליון טון נפט ב-2009 בצורת נפט גולמי, פחם, גז טבעי, אנרגיה גרעינית ומקורות אנרגיה

מתחדשים, אמר אתמול הכלכלן הראשי של הסוכנות פטיח בירול. ארה"ב צרכה 2,170 מיליון טון.

 

"מדובר באחת מאותן נקודות מפנה חשובות", אמר טילאק דושי, הכלכלן הראשי של המכון לחקר אנרגיה באוניברסיטה הלאומית של סינגפור. "סין צומחת בצעדי ענק. יש מדינות ב-OECD שבהן מדברים על שיאים בצריכת הנפט, ואילו במדינות מתפתחות כמו סין והודו צריכת האנרגיה רק הולכת וגדלה".

 

התמ"ג של סין צמח ב-10.3% ברבעון השני, למרות שהממשלה נקטה באמצעים לצינון הצמיחה. סין, כולל הונג קונג, הייתה צרכנית האנרגיה הגדולה ביותר ב-2009, עם צריכה של 2.2 מיליארד טון של שווה ערך לנפט, הודיעה ביוני BP בסקירה הסטטיסטית השנתית של האנרגיה העולמית. ארה"ב הייתה במקום השני ורוסיה בשלישי.

 

"כשסין תופסת את מקום ארה"ב כצרכנית האנרגיה הגדולה בעולם, לא מדובר רק בסוגיה מקומית של סין, אלא יש לכך השלכות לכלל העולם, לא רק במונחי היצע, אלא גם באופן צריכת האנרגיה", אמר בירול. "אם סין תשתמש במכוניות חשמליות, היברידיות וכו', היא תשפיע על קווי הייצור של חלק ניכר מהעולם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x