שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כלכלה ומדיניות

רוסיה תשקיע 100 מיליארד דולר בפיתוח שדות גז - בתוך חמש שנים

סגן ראש ממשלת רוסיה: "אנו מעצמת האנרגיה הגדולה בעולם"

סוכנויות הידיעות 16:4519.06.10

רוסיה תשקיע בחמש השנים הבאות 100 מיליארד דולר בפיתוח שדות גז, כך הודיע סגן ראש הממשלה איגור סצ'ין בכנס הפורום הכלכלי הבינלאומי בסנט פטרבורג. סצ'ין העריך כי שווין של תשתיות הגז של רוסיה נע בין 700 ל־900 מיליארד דולר, והצהיר כי מדינתו היא "מעצמת האנרגיה הגדולה בעולם".

 

בנאומו התייחס סצ'ין למשברים שפקדו את ענף הגז ברוסיה וטען כי רק לאחרונה הצליח מגזר זה להתאושש מהקשיים שאפיינו אותו מאז התפרקות בריה"מ. לדבריו, שוק הגז הרוסי תופס בשנים האחרונות עמדות מפתח בשווקים הגלובליים, לנוכח העלייה המתגברת בקצב הייצוא. "מדובר בתרומה לביטחון האנרגיה של העולם כולו", הדגיש סגן ראש הממשלה, שנחשב לאיש החזק בפוליטיקה הרוסית.

 

בנוסף ציין סצ'ין את העלייה חדה בהפקת פצלי גז בארה"ב - מקור אנרגיה העשוי לשחרר מדינות רבות מהתלות בתעשיית האנרגיה הרוסית. לדבריו, למרות הפופולריות הגוברת של מקורות אנרגיה חלופית, עלות הפקתם עדיין גבוהה מדי, ולכן האפקטיביות שלהם נמוכה יחסית. "עלייה בכריית הפצלים נרשמת בינתיים במדינה אחת בלבד", אמר סצ'ין, תוך שהוא מדגיש כי לרוסיה אין בשלב זה סיבה לדאגה.

 

על פי תחזית הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה שהוצגה בכינוס, עד שנת 2030 יהוו מקורות אנרגיה חלופית 14%-18% בלבד מתצרוכת האנרגיה הגלובלית.

 

בשנה הנוכחית מתכננת רוסיה להגדיל את תפוקת הגז ל־646 מיליארד מ"ק, לעומת 582 מיליארד מ"ק אשתקד. במשרד הפיתוח הכלכלי ברוסיה מציינים כי 2009 היתה השנה הקשה ביותר עבור ענף הגז הרוסי לאחר שהתפוקה צנחה ב־12.4%, אך ההתאוששות הכלכלה העולמית הביאה לביקוש מוגבר למקורות אנרגיה ובהם גז טבעי.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x