$
תעשייה ופיננסים

ניסאן בונה מפעל לייצור סוללה חשמלית למכוניות

החברה תשקיע 1.7 מיליארד דולר ומתכננת לייצר 200 אלף בטריות חשמליות ו-150 אלף מכוניות חשמליות מדי שנה החל מ-2012

סוכנויות הידיעות 20:3126.05.10

ניסאן החלה לבנות מפעל לייצור בטריות למכוניות חשמליות באתר הייצור המרכזי שלה בצפון אמריקה כדי לתמוך בציפיות המנכ"ל קרלוס גוסן לקפיצה בביקוש לרכבים חשמליים. עד שייפתח המפעל ב-2012, המפעל מטנסי יוכל לספק בטריות ליתיום-יון ל-200 אלף מכוניות בשנה כדי לתמוך בתכניות החברה לייצור

150 אלף מכוניות ליף האצ'בק בכל שנה.

 

יצרנית המכוניות השלישית בגודלה ביפן אמרה היום שהשקעתה ב-1.7 מיליארד דולר במפעל לייצור הסוללות מומן בחלקו בהלוואה ממשלתית של 1.4 מיליארד דולר מארה"ב וצפוי להעסיק 1,300 עובדים בטנסי.

 

"מה שאנו עושים כאן ישנה בצורה קיצונית את החווייה המוטורית של הצרכנים", אמר גוסן. "הייצור של ניסאן ליף ובטריות הליתיום מקרב את ארה"ב ליעד העצמאות בצריכת אנרגיה וייצור מקומות עבודה ירוקים תוך תמיכה בייצור בר קיימא בארה"ב".

 

המנכ"ל בן ה-56 הציב לחברה ולשותפתה רנו, (שגם אותה הוא מנהל), להוביל את שוק המכוניות החשמליות המבעבע, על רקע הדרישות מצד ארה"ב, יפן ואירופה מיצרני המכוניות לחתוך את פליטות הפחמן הקשורות להתחממות הגלובלית ולצריכת הנפט.

 

בעוד ש-GM, טויוטה ואחרות מכינות את המודלים שלהן, אף אחת מהן לא הציבה לעצמה יעד דומה לשל גוסן, למכירת חצי מיליון מכוניות חשמליות עד 2012.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x