$
חברה וסביבה

מעל 750 איש הפגינו נגד חברת הכרייה מאסי בוירג'יניה ארה"ב

חודש וחצי לאחר האסון הגדול בתעשיית המכרות ב-40 השנים, התאספו המפגינים מול הבניין שבו נערכה הפגישה השנתית של בעלי המניות

סוכנויות הידיעות 18:4618.05.10

עירוב של נציגי האיגודים ופעילים נגד תעשיית המכרות התאספו היום מחוץ למלון ריצ'מונד בוירג'יניה היום כדי למחות נגד אוייב משותף - חברת Massey אנרגיה

 

כ-750 מפגינים שרו שירים והחזיקו שלטים מעבר לרחוב ליד מלון ג'פרסון בעוד שדירקטוריון מאסי פתח את הפגישה השנתית של בעלי

המניות בתוך המלון הסמוך. ההפגנה התמקדה במנכ"ל מאסי דון בלנקנשיפ וקראה לו להתפטר או לעמוד לדין על הפרות של חוקי בטיחות בעבודה ונזקים סביבתיים.

 

הפגישה משכה תשומת לב גדולה מאחר שהיא מתקיימת שישה שבועות לאחר ש-29 עובדי מכרות מתו במכרה Upper Big Branch במערב וירג'יניה. הפיצוץ היה אסון המכרות הגדול בארה"ב ב-40 השנים האחרונות והצית ביקורת ציבורית גדולה כנגד החברה.

 

לפחות שני מפגינים נעצרו בתוך המלון בידי משטרת ריצ'מונד שהציבה שוטרים מסביב לבניין. בכירי המלון סרבו להגיב לידיעה של AP. הפגישה החלה כסדה ב-9 בבוקר למרות ההפגנה. בלנקנשיפ הגן על החברה ועל תפקודו בסוגיות הבטיחות והסביבה:

 

"אנו דוחים את כל ההאשמות לפיהן החברה אדישה לבעיות בטיחות", אמר בשידור למשקיעים ברשת. "אני מקבל דיווח על כל תאונה במאסי. אנו רוצים לדעת כיצד קרתה התקלה".

 

לדבריו, במהלך כהונתו שהחלה ב-1992 חלה ירידה משמעותית בקצב הפציעות והתאונות בחברה: "בשנה שעברה, מנהל הבטיחות והבריאות כל כך העריך את פעילותנו בתחום זה כך שקיבלנו פרס על בטיחות". כעת חוקרים במנהל ובמשרד המשפטים את התאונה והאם היו עבירות פליליות שהובילו אליה.

 

נציגים של מספר בעלי מניות הביעו התנגדות לאישור חידוש מינויים של 3 דירקטורים בחברה בתגובה לפיצוץ אל שהמינויים אושרו. "בשורה התחתונה מאסי שמה את הרווחים לפני האנשים. זו לא סוגייה של מאסי בלבד אלא של תעשיית הפחם בכללותה", אמר צ'ארלס סאגס מרוק קריק במערב וירג'יניה. "מאסי פשוט הכי גרועה", הוא אמר עוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x