המזרח התיכון

פראנס טלקום לא תשתלט על חברת טלפון נייד מצרית

בית משפט מצרי קיבל את ערעורה של אוראסקום המקומית ובלם את השתלטות חברת התקשורת הצרפתית על חברת הטלפון הנייד מוביניל

דורון פסקין 23:1513.01.10

בית משפט מצרי קיבל היום (ד') את ערעורה של חברת אוראסקום המקומית ובעצם בלם את השתלטות חברת התקשורת הצרפתית פראנס טלקום באמצעות חברת הבת שלה "אוראנג'" על חברת הטלפון הנייד המצרית "מוביניל". החברה המצרית נמצאת בבעלות אוראסקום שבראשה עומד איל ההון המקורב לנשיא מצרים, נגיב

סווירס.

 

החברה המצרית ערערה על החלטת הרשויות הפיננסיות המצריות, שהתירו באחרונה לחברה הצרפתית לרכוש מניות שליטה במחיר של 245 לירות מצריות (כ-49 דולרים) למניה. אוראסקום התנגדה למהלך וטענה כי אינה מעוניינת כלל למכור את חלקה אך בכל מקרה, לפי ההסכם בין הצדדים, החברה הצרפתית צריכה לשלם 273 לירות מצריות (כ-55 דולר) למניה. עתה חוזר הכדור לידי הרשויות המצריות שיכריעו האם לאפשר את המכירה במחיר אותו דורשת אוראסקום או להחליט על ביטול עסקת המכירה כליל.

 

ההחלטה של היום היא פרק נוסף בסכסוך עסקי מתוקשר ביותר בין החברה המצרית לחברת התקשורת הצרפתית שבעבר היו שותפות במוביניל. באפריל 2009 פסק בית משפט בינלאומי, כי מבחינה חוקית פראנס טלקום יכולה להשלים את רכישת מוביניל בעסקה ששווייה הכולל כ-715 מיליון דולרים. הסכסוך החל בשנת 2007 כששתי החברות לא הגיעו להסכמה לגבי תקציבה של מוביניל וכל צד טען לבעלות מלאה על חברת הטלפון הנייד.

 

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x